Facebook
kontakt
logo
Strona główna > IO > Vancouver 2010 > Snowboard
Snowboardzista przeprosił, że tyle nagadał2010-02-02 22:33:00

Snowboardzista Mateusz Ligocki, który w ostatniej chwili dołączył do reprezentacji olimpijskiej na igrzyska w Vancouver, w niecodzienny sposób składał dziś olimpijskie ślubowanie.


Przy "Ścianie Chwały Polskiego Sportu" w Centrum Olimpijskim odbyła się dziś uroczystość wręczenia piątych kółek olimpijskich i oficjalnych nominacji do reprezentacji kraju na XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. Tym razem ceremonia była nieco skromniejsza niż zazwyczaj, bowiem zaszczytu otrzymania aktów powołania do olimpijskiej ekipy dostąpili tylko dwaj snowboardziści, specjalizujący się w snowboardercrossie - Maciej Jodko i Mateusz Ligocki oraz trener - Marcin Sitarz.

W trakcie spotkania Mateusz Ligocki poprosił o głos i podziękował prezesom: PKOl Piotrowi Nurowskiemu i PZSnow. Markowi Królowi za to, iż dołożyli starań by  niemal w ostatniej chwili, już po oficjalnym ogłoszeniu składu kadry, dołączył do grona naszych reprezentantów na igrzyska. Przeprosił także swego kolegę z ekipy Macieja Jodkę i prezesa M. Króla za - jak to określił - nierozważne słowa, które wypowiedział na wieść, że w reprezentacji się nie znalazł. "To były dla mnie bardzo ciężkie chwile i stąd ta niemądra reakcja" - przyznał M. Ligocki i na znak zgody uścisnął dłonie M. Jodki i trenera Sitarza. Jednocześnie zapowiedział, że podczas olimpijskiego startu postara się zaprezentować prawdziwego ducha walki.
Pozostali snowboardziści, zgłoszeni do rywalizacji w konkurencji half-pipe, olimpijskie "ostrogi" otrzymają 3 lutego.

ST/olimpijski.pl


slubowanie_snowboard_2.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty