Kiosk
- Rozmowa z Moniką Kobylińską
- PIŁKA RĘCZNA. Biało-czerwoni bohaterami transferów
- STANISŁAW STRUG. Dopiero w liceum zyskałem szansę gry na boisku z bramkami
- MARIAN FIDO. Człowiek, któremu chce się chcieć
- JAN KOWALCZYK. Sport bez rywalizacji przestaje być sportem
- FUTBOL MAŁOPOLSKI. Grzegorz Bartosz: Garbarnia jest jedna. Zrobię wszystko, aby mówiła jednym głosem
- Paulo Sousa: Ufam umiejętnościom polskich piłkarzy
- Ranking "Forbesa": Wpływowy Lewandowski
- Za miesiąc Wisła Kraków SA będzie mieć Akademię
- Boniek: Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej same podejmą decyzje w sprawie dokończenia sezonu w III lidze i klasach niższych
MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
- Adam Sokołowski po raz 28. mistrzem Polski kibiców sportowych
- 48. MP Kibiców Sportowych już w sobotę w Gostyniu
- Ćwierćwiecze super kibica Stanisława Sienkiewicza
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych: pytania i odpowiedzi
- Adam Sokołowski Mistrzem Mistrzów, podziękowania dla Stanisława Sienkiewicza
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025, eliminacje cd.
- OMNIBUS SPORTOWY. Kolejny triumf Adama Sokołowskiego
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025
Od 11 stycznia piłkarze Dalinu Myślenice „ładują akumulatory” przed rundą wiosenną. – Na pierwszym treningu pojawiło się 24 ludzi. Na drugim – zajęcia na siłowni – było już zgodnie z „naszą normą”, tylko 11 zawodników - nieco żartobliwe przedstawia sprawę trener Wiesław Bańkosz.
Wysoka frekwencja na pierwszych zajęciach związana jest z dokooptowaniem do drużyny dziewięciu najstarszych juniorów, którzy po tej rundzie nie będą już mogli występować w tej kategorii wiekowej. Niektórzy z nich, jak na przykład Jakub Niedźwiedź, a przed wszystkim Maciej Miza, w ubiegłym roku już otarli się o pierwszy zespół. Oni będą stanowić uzupełnienie kadry, bo w sytuacji finansowej Dalinu, na wzmocnienia trudno liczyć, a głównym celem jest zanotowanie jak najmniejszych start.
Ubytki jednak już nastąpiły. Do Przeboju Wolbrom przeniósł się Patryk Banaszkiewicz, ostoja defensywy. Jego miejsce zajmie zapewne Szymon Cygal, który po długotrwałej rehabilitacji na pełnych obrotach przystąpił do treningów. Problemy zdrowotne wykluczają z gry natomiast Mariusza Kęska. W listopadzie zerwał wiązadła w kolanie. 15 lutego czeka go operacja, a później rehabilitacja i granie wiosną ma już „z głowy”. Z gry w Dalinie zrezygnował studiujący w Katowicach Jakub Burtan. Niemal w każdym „okienku” między rozgrywkami z zamiarem zmiany kluby mierzy się Kamil Mysków, póki co, jednak podjął treningi z zespołem. Drużynie przydałby się jeszcze jeden bramkarz. Obecnie oprócz Karola Obłazy, jest tylko junior Adrian Firek. Na zajęciach I-ligowej Sandecji pojawił się Dawid Kałat. – Zdaję sobie sprawę, że dwóch bramkarzy to mało, ale na razie nie prowadzimy żadnych rozmów – stwierdził trener Bańkosz.
Zawodnicy nie mają jeszcze uregulowanych wszystkich wypłat za poprzedni rok. W tej sytuacji trudno liczyć na specjalny obóz przygotowawczy. Drużyna będzie korzystać z obiektów w Myślenicach. Dalin zdążył już zaliczyć w tym roku jeden mecz – w historycznych, pierwszych noworocznych derbach pokonał A-klasowy Orzeł Myślenice 9-4. Kolejną zimową „ciekawostką” jest halowy turniej o Puchar Prezesa MZPN, w którym drużyna weźmie udział 17 stycznia (Kraków, hala Cracovii przy ul. Wielickiej, od 9.30).
Zasadnicze mecze kontrolne Dalin rozegra goszcząc rywali na myślenickim boisku ze sztuczną nawierzchnią. Najbardziej interesującym przeciwnikiem jest ŁKS Łódź. Oto plan sparingów:
- Wisłoka Dębica - 23 stycznia, godz. 12;
- ŁKS Łódź – 24 stycznia, godz. 13;
- Okocimski Brzesko – 27 stycznia, godz.17;
- Wisła Kraków Młoda Ekstraklasa - 6 luty, godz. 11;
- Limanovia - 13 luty, godz. 15;
- Garbarnia Kraków - 20 luty, godz. 9;
- Orlicz Suchedniów - 27 luty, godz. 11.
Na 3 marca zaplanowano sparing z Górnikiem Wieliczka, a 6 marca z Lubaniem Maniowy. Nie ustalono w tych przypadkach jeszcze konkretnego miejsca i godziny, gdyż, jeśli byłaby możliwości, chciano by zagrać te spotkania na naturalnej murawie. III liga startuję w weekend 13-14 marca. Dalin rozpoczyna od meczu na wyjeździe w Alwerni (13 marca, godz. 13)
WEŁNA
Flesz z kraju i ze świata
- HOKEJ. Polacy pokonali Włochów
- 2025 IHF WORLD CHAMPIONSHIP. Pod dyktando Europy
- HOKEJ. Polacy pokonali Francuzów
- Wielki powrót Lindsey Vonn
- LIGA KONFERENCJI UEFA. Raków - Zrinjski Mostar 1-0 (FOTO)
- LIGA KONFERENCJI UEFA. Tylko Raków wygrał, Legia odpadła
- LIGA MISTRZÓW. Warta - Resovia 3-1 (FOTO)
- 2026. Rok hokejowych jubileuszów
- Arne Senstad: Musimy zrobić jeszcze jeden duży krok do przodu
- Kto z kim w ćwierćfinale Pucharu Polski
- 2025 IHF WORLD CHAMPIONSHIP. Jak grały Polki?
- 2025 IHF WORLD CHAMPIONSHIP. Austria pokonana, Polki jedenastą drużyną na świecie
- SOCCA. Polscy piłkarze mistrzami świata
- ME W PŁYWANIU. Dwa złote medale biało-czerwonych
- HOKEJ. Derby Małopolski dla Unii
Sportowa Małopolska
- UEFA Regions’ Cup: awans MZPN
- Remis Wisły w Łodzi
- Remis Pasów, zwycięstwo Słoni
- I LIGA. Wygrana Wieczystej, remis Puszczy
- PUCHAR POLSKI. Wisła znokautowana przez III-ligowców
- Remis Cracovii, bez goli w Płocku
- Nie żyje Stanisław Litwin, wieloletni prezes Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej
- Wisła - Stal Mielec 3-0 (FOTO 2)
- Zmarł Andrzej Kierdaj
- Wisła - Stal Mielec 3-0 (FOTO)
- Trzy gole i trzy punkty Białej Gwiazdy
- I LIGA. Remis Wieczystej, porażka Puszczy
- II LIGA. Wygrane Hutnika i Podhala, porażka Sandecji
- Cracovia zwycięska w Kielcach
- Klęska Słoni w Gdańsku
- Pierwszy bezbramkowy remis Białej Gwiazdy
- II LIGA. Wygrana Podhala, remis Sandecji, porażka Hutnika
- Porażka Puszczy, wygrana Wieczystej
- Pierwsza porażka Cracovii u siebie
- Pierwsze zwycięstwo Słoni u siebie (FOTO)
Sportowe Podkarpacie
- Nie żyje Stanisław Litwin, wieloletni prezes Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej
- Resovia - Skra (FOTO)
- Resovia - Warta (FOTO)
- AL-KO Superpuchar Polski dla rzeszowianek (FOTO)
- AL-KO Superpuchar Polski: Trofea dla Rzeszowa i Lublina
- Zwycięstwo nr 11. Wisła - Stal 2-1 (FOTO)
- EHF EURO Cup 2026. Zwycięstwo nad Słowaczkami
- MIELEC. Słowacja rywalem Polek w EHF EURO Cup 2026
- KOSZYKÓWKA. Krosno - Lublin (FOTO)
- Piłkarki ręczne zagrają ze Słowacją w Mielcu



JERZY CIERPIATKA: Afery towarzyszące meczom z Finami zaczęły się przed sześćdziesięciu laty...