Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Będzie nowa hala przy Reymonta2011-05-13 16:50:00

Prezydent m. Krakowa Jacek Majchrowski dotrzymał słowa! Na przełomie lat 2013-2014, przy ulicy Reymonta, gotowa będzie nowa hala Wisły!


W temacie budowy hali TS Wisła narosło wiele nieporozumień, domysłów, nieścisłości. Na szczęście jednak, jak pokazały wydarzenia dnia dzisiejszego, Kraków nie jest – jak chcieliby tego niektórzy – zaściankiem. Decyzja prezydenta pokazuje, że także w Podwawelskim Grodzie można myśleć perspektywicznie, z uwzględnieniem interesów różnych grup krakowian.

 

Gmina Kraków zdecydowała się na wybudowanie hali TS Wisła. Inwestycja będzie kosztować nie mniej niż 10,66 mln euro, przy czym Miasto będzie musiało wyłożyć z własnej kieszeni jedynie 1/4 tej kwoty. Pozostałe 8 mln euro będzie pochodzić z dotacji unijnej, zabezpieczonej na ten cel przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Przewidywany harmonogram prac będzie wyglądał następująco: do końca marca 2012 roku ma być gotowy projekt zarówno architektoniczny jak i budowlany, i uzyskane będzie pozwolenie na budowę. W kwietniu 2012 zostanie rozpisany przetarg, a prace ruszą po jego rozstrzygnięciu, czyli prawdopodobnie przed wakacjami 2012. Budowa będzie trwać około półtora roku, co oznacza, że pierwsi widzowie będą mogli zasiąść w nowej hali "Białej Gwiazdy" na przełomie lat 2013-2014.

tswisla.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty