Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Ekstraklasa mężczyzn > Wiadokosci Ekstraklasa mężczyzn
Trener Asseco Resovii będzie pracował z reprezentacją2010-01-19 14:32:00 (TSZ)

Selekcjoner reprezentacji siatkarzy Daniel Castellani zaprosił do swojego sztabu Andrzeja Kowala, drugiego trenera Asseco Resovii - poinformował w "Magazynie siatkarskim" na antenie Radia Centrum wiceprezes PZPS Wiesław Radomski.


Andrzej Kowal współpracował już przy kadrze B, gdy trenerem biało-czerwonych był Raul Lozano. Castellani ma jednak inny pomysł na organizację pracy z reprezentacją. - Zniknie podział na zespół A i B. W reprezentacji znajdzie się 30 zawodników. Z tej grupy Castellani wybierze 14 na najważniejsze imprezy, ale reszta wciąż pozostanie w treningu i w kręgu zainteresowań trenera. Andrzej Kowal będzie jednym z pięciu-sześciu szkoleniowców pracujących z kadrą. To świetna wiadomość dla rzeszowskiej i podkarpackiej siatkówki - cieszył się Radomski.
Z uwagi na zarządzenie światowej federacji FIVB o przyspieszeniu startu Ligi Światowej (4 czerwca) Castellani poprosił o szybsze zakończenie rozgrywek PlusLigi. Prezesi spółki i klubów będą dyskutować na ten temat w weekend, przy okazji turnieju finałowego Pucharu Polski. - Kalendarz jest jednak napięty i ciężko będzie znaleźć wyjście z tej sytuacji - przyznał Radomski. Przy okazji porównał Raula Lozano i Daniela Castellaniego. - Pochodzą z tego samego kraju, ale różnią się diametralnie. Raul był wybuchowy i nie znosił sprzeciwu. Daniel to dyplomata, człowiek bardzo spokojny i zrównoważony. Dążący do kompromisu.


(TSZ)
1.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty