Strona główna > Siatkówka > Reprezentacja
Porażka z Turcją, mimo pięciu meczboli2020-01-11 23:54:00

W meczu o finał europejskich kwalifikacji olimpijskich Polska przegrała z Turcją 2:3. Nasze siatkarki, mimo wspaniałej postawy, nie zagrają w Igrzyskach Tokio 2020.

Polska - Turcja 2:3 (25:19, 18:25, 25:23, 31:33, 11:15 )

Polska: Wołosz 5, Smarzek-Godek 22, Stysiak 25, Mędrzyk 10, Kąkolewska 11, Alagierska 8, Stenzel (L) oraz Górecka 0, Kowalewska 0, Łukasik 2, Jagła (L). Trener: Jacek Nawrocki.

Turcja: Erdem Dundar 15, Ozbay 0, Baladin 16, Ismailoglu 3, Boz 36, Gunes 12, Sebnem Akoz (L) oraz Karakurt 1, Aydemir Akyol 3, Ercan 2. Trener: Giovanni Guidetti.

Polki prowadziły w półfinale turnieju w Apeldoorn (Niderlandy) 2:1. W czwartym secie lepiej zaczęły rywalki, było 17:12 dla nich. Biało-czerwone odrobiły jednak straty i przy stanie 24:23 miały pierwszego meczbola. Przy drugim i trzecim meczbolu ataku nie skończyła Smarzek-Godek, przy czwartym (28:27) zablokowana została Mędrzyk, piąty - przy stanie 30:29 - nie został wykorzystany z powodu błędu. Turczynki przejęły w końcówce inicjatywę i za czwartym setbolem wygrały po 45 minutach tę partię. W tie-breaku mieliśmy nadzieję do 9:9, ale później górę wzięła większa determinacja Turczynek, a przy tym fantastycznie grała Boz (36 pkt!). Mecz trwał 144 minuty. Zwycięstwo było tak blisko...

W drugim półfinale: Niemcy – Niderlandy 3:0 (27:25, 25:23, 25:22)

Finał: Turcja - Niemcy 3:0 (25:17, 25:19, 25:22)