Strona główna > Siatkówka > Reprezentacja
XXI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: polscy siatkarze najlepsi w Krakowie
15.07.2024 00:48 -

Polscy siatkarze wygrali XXI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W niedzielę, w ostatnim meczu turnieju, pokonali w czterech setach Słoweńców i z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce. Nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) otrzymał Kamil Semeniuk.

więcej »
XXI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: Dreszczowiec ze szczęśliwym zakończeniem
14.07.2024 00:49 -

W swoim drugim meczu podczas XXI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera polscy siatkarze zafundowali kibicom, którzy wypełnili trybuny krakowskiej TAURON Areny niemal do ostatniego miejsca, pięciosetowy dreszczowiec. Ostatecznie, pokonali prowadzoną przez Michała Winiarskiego reprezentację Niemiec 3-2, zachowując szansę na jedenasty triumf w tym prestiżowym turnieju.

więcej »
XXI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: polscy siatkarze rozpoczęli z przytupem
12.07.2024 22:56 -

Od trzysetowego zwycięstwa nad reprezentacją Egiptu rozpoczęli polscy siatkarze udział w XXI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, odbywającym się w krakowskiej TAURON Arenie.

więcej »
Włoscy siatkarze triumfatorami XX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera: dominacja mistrzów świata i Europy
21.08.2023 08:38 - Sas

Reprezentacja Włoch wygrała XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Podczas trzydniowego turnieju siatkarzy w krakowskiej TAURON Arenie mistrzowie świata i Europy w końcowej klasyfikacji wyprzedzili debiutujących w imprezie srebrnych medalistów ostatnich ME Słoweńców, triumfatorów tegorocznej Ligi Narodów Polaków i mistrzów olimpijskich Francuzów.

więcej »
Polscy siatkarze ze złotymi medalami Ligi Narodów. Małopolskie akcenty wielkiego sukcesu
24.07.2023 20:51 - Jerzy Sasorski

Polscy siatkarze wspaniałym sukcesem zwieńczyli ćwierćwiecze występów w rozgrywkach Ligi Światowej/Ligi Narodów. W niedzielnym, wielkim finale tegorocznej edycji VNL, w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie, pokonali Amerykanów 3-1 (25-23, 24-26, 25-18, 25-18).

więcej »
Olivia Różański: Od dziecka chciałam grać dla Polski
19.07.2023 19:40 -

Z 26-letnią przyjmującą reprezentacji Polski Olivią Różański rozmawialiśmy zaraz po powrocie naszych siatkarek do kraju po zdobyciu brązowego medalu the Volleyball Nations League. Urodzona we Francji czołowa zawodniczka biało-czerwonych jest córką znanej przed laty siatkarki Jarosławy Różańskiej.

więcej »
Siatkówka: Triumf Francji w Lidze Narodów, biało-czerwoni z brązem
25.07.2022 00:55 -

W Bolonii została rozegrana faza finałowa siatkarskiej Ligi Narodów. Triumfowali Francuzi, pokonując Amerykanów. W meczu o brąz reprezentacja Polski wygrała z Włochami.

więcej »
ME siatkarzy: Brąz biało-czerwonych, pożegnanie Heynena
19.09.2021 23:56 -

Polscy siatkarze zdobyli brązowy medal ME pokonując w Katowicach Serbię 3-0. Po meczu z zespołem pożegnał się belgijski trener Vital Heynen, który zakończył pracę z naszą reprezentacją.

więcej »
Słoweński koszmar biało-czerwonych
18.09.2021 23:13 -

Czwarty kolejny raz na ME siatkarzy biało-czerwoni przegrali ze Słowenią... Tym razem w półfinale w Katowicach. Zaczęło się dla nas dobrze, ale później rozkręcili się rywale. IV seta, który trwał aż 57 minut, wygrali po 10. meczbolu!

więcej »
ME siatkarzy: Rosja pokonana, biało-czerwoni w półfinale
14.09.2021 23:13 -

Siódmy mecz i siódme zwycięstwo reprezentacji Polski siatkarzy w mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni w ćwierćfinale pokonali w Gdańsku/Sopocie Rosjan 3-0. W półfinale ich rywalami będą Słoweńcy.