Facebook
kontakt
logo
Tempo logo
„Tempo” wraca! Kultowa gazeta sportowa – przez dekady obowiązkowa lektura kibiców w całej Polsce – już wkrótce w wyjątkowej książce. Ponad 50 lat historii tytułu opowiedzą jego najbardziej znani dziennikarze. Odsłonią kulisy fenomenu „Tempa”, które wychowało tysiące oddanych Czytelników. Pierwsze materiały i archiwalia – najpierw u nas w Internecie! Dlaczego „Tempo” rozpalało emocje? Co kochali w nim kibice, czego nie mieli nigdzie indziej? Skąd wziął się kult, który trwa do dziś? Odpowiedzi w kolejnych rozdziałach książki:
Strona główna > ARCHIWUM > Piłka nożna
Słynny Brazylijczyk kolegą Smolarka i Sosina2010-01-29 21:08:00

Brazylijski mistrz świata z 2002 roku przeszedł do zespołu greckiej Superligi, AO Kavala, w którym występują dwaj polscy piłkarze - Euzebiusz Smolarek i Łukasz Sosin.


Brazylijczyk Denilson znany jest w Europie przede wszystkim z występów w Betisie Sevilla, do którego przeszedł w 1998 roku za rekordową wówczas sumę 22 milionów funtów. Teraz podpisał z zespołem Kavali 2,5 roczny kontrakt. - Od trzech lat szukałem okazji do gry w Europie, ale się nie udawało. Kiedy pojawiła się oferta z Grecji, przez cztery godziny z moim agentem rozważaliśmy wszystkie za i przeciw, aż zdecydowałem się ją przyjąć - powiedział były reprezentant Brazylii.

32-letni piłkarz przyznał, że przed podpisaniem umowy z Kavalą był bliski dojścia do porozumienia z Flamengo Rio de Janeiro, ale ostatecznie zdecydował się na powrót do Europy.

Denilson ostatnio był zawodnikiem chińskiego klubu Hai Phong, w którym z powodu kontuzji rozegrał tylko jedno spotkanie. Wcześniej występował m.in. w Girondins Bordeaux.





więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone
Web design by Raszty