Facebook
kontakt
logo
Strona główna > MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
Uwaga, kibice! Druga dogrywka w MPKS!2023-02-22 20:00:00

W 46. Mistrzostwach Polski Kibiców Sportowych konieczna okazuje się druga dogrywka!


II etap eliminacji nie sprawił większości uczestników trudności, gdyż 46 z nich uzyskało maksymalną (20) ilość punktów. W związku z tym zachodzi konieczność przeprowadzenia III etapu eliminacji, który - podobnie jak drugi etap - zostanie przeprowadzony drogą elektroniczną. 


Pytania III etapu zostaną zamieszczone na stronie 279 Telegazety Programu 1 TVP oraz na stronie internetowej www.sportowetempo.pl

Uczestnicy będą mieli 1 dzień na udzielenie odpowiedzi – tj. od 22 lutego (środa) od godz. 20.00 do dnia 23 lutego (czwartek) do godz. 20.00 na adres: stasien@op.pl


Do finału zostanie dopuszczonych 19 uczestników, którzy uzyskają kolejno największą ilość punktów. W przypadku uzyskania jednakowej ilości punktów o kolejności zadecyduje termin (czas) nadesłanej odpowiedzi. Organizator może we własnym zakresie dopuścić większą ilość uczestników do finałowej rozgrywki. 


Pytania  - III etap dogrywki


1. W 1957 roku Polska Telewizja po raz pierwszy w historii pokazała piłkarski mecz polskiej ekstraklasy. Jakie drużyny zagrały w tym meczu? (za 2 punkty)

2. Na IO w 1936 roku Polski Związek Bokserski w uzgodnieniu z PKOl zgłosił do jednej z wag dwóch zawodników, którzy w dniu 7.08.1936 roku w Berlinie przy drzwiach zamkniętych stoczyli walkę o prawo startu w igrzyskach. Podaj nazwiska tych bokserów. (za 2 punkty)

3. Na terenie dzisiejszej Polski w 1932 roku rozegrano mistrzostwa świata. Podaj gdzie i w jakiej dyscyplinie sportu. (za 2 punkty)

4. Okazale prezentowała się reprezentacja Polski podczas otwarcia igrzysk olimpijskich, za co otrzymała nagrodę narodowego komitetu olimpijskiego za ubiór i przemarsz. Podczas jakich igrzysk i za jaki ubiór otrzymała nagrodę? (za 2 punkty)

5. Gdyby nie pomoc policji dwaj polscy kolarze nie zdążyliby na start w wyścigu na IO. Podaj na jakich to było igrzyskach i jacy kolarze zostali dowiezieni wozem policyjnym? (za 2 punkty)

6. Podaj nazwiska polskich piłkarzy ukaranych czerwonymi kartkami podczas finałów MŚ i ME.   (za 2 punkty)

7. Który ze znakomitych przed laty polskich kolarzy przez pewien czas był trenerem reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej? Podaj jego nazwisko. (za 1 punkt)

8. W jakiej olimpijskiej dyscyplinie sportu w 1949 roku w Karpaczu odbyły się mistrzostwa Polski? (za 1 punkt)

9. Kto pełnił rolę sekundanta polskich bokserów podczas ME w 1934 roku? (za 1 punkt)

10. Kto z dziennikarzy sportowych nadał Kazimierzowi Paździorowi przydomek „Filozof Ringu”? (za 1 punkt)

 

Uwaga!

1. Termin nadsyłania odpowiedzi: w środę 22 lutego od godz. 20.00 do czwartku 23 lutego do godz. 20.00.

2. Do finału awansuje 19 zawodników według kolejności zdobytych punktów. W przypadku uzyskania przez kilku zawodników tej samej ilości punktów o kolejności zadecyduje czas nadesłania odpowiedzi.


Super Kibic
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty