Strona główna > IO > Londyn 2012
Siatkarze bez medalu, forma została w Lidze Światowej...2012-08-08 22:33:00

Polska przegrała z Rosją 0:3 (17:25, 23:25, 21:25) w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju siatkarzy. Biało-czerwoni byli w Igrzyskach w Londynie bez formy, najprawdopodobniej została w Lidze Światowej...

Polska – Rosja 0:3 (17:25, 23:25, 21:25)
POLSKA: Nowakowski, Winiarski, Kurek, Bartman, Żygadło, Możdżonek, Ignaczak (libero) oraz Zagumny, Ruciak, Jarosz, Kosok
ROSJA: Grankin, Michaiłow, Tietiuchin, Chtiej, Muserski, Wołkow, Obmoczajew (libero) oraz Apalikow, Sokołow, Ilinich, Bierieżko.

W ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w pył, w trzech setach, rozbili inas Rosjanie. To był finał polskich nieszczęść rozpoczętych porażką z Bułgarią, a pogłębionych fatalną wpadką z Australią, która skazała Polaków na ćwierćfinał z tak mocnym rywalem jak Rosja.

O tym co to będzie za mecz można się było przekonać po pierwszych piłkach. Biało-czerwoni nie mogli skończyć ataków, a po drugiej stronie dobry blok podopiecznych trenera Alekno i mocna zagrywka Michajlova spowodowała, że Rosjanie prowadzili 4:0. Atak Bartmana i świetny blok Winiarskiego zniwelowały straty 5:7, jednak na drugiej przerwie technicznej przewaga Rosjan znowu urosła do czterech „oczek” (12:16). Polacy mieli problemy z przyjęciem, a siatkarze Sbornej dobrze spisywali się w bloku (12:19). Ataki z krótkiej rosyjskiego zespołu były nie do zatrzymania. Pierwszy set zakończył się wynikiem 17:25.

Nieco inaczej wyglądał drugi set, Polacy wyszli na parkiet bardzo zmobilizowani. Blok Winiarskiego dał im dwa punkty przewagi 3:1. Ale na siatce cały czas świetnie spisywał się Muserski, a jego as serwisowy doprowadził do remisu 6:6. Atak Winiarskiego i dwa błędy Rosjan dały nam prowadzenie 12:9. Siatkarze trenera Alekno skutecznie zatrzymywali w ataku naszych zawodników, a  kolejny as Muserskiego dał remis 14:14. Od tego momentu toczyła się zacięta walka punkt za punkt. W końcówce lepsi okazali się Rosjanie, a set zakończył Michaiłow (23:25).

Trzeci set to ponownie dobra gra Rosjan i gonitwa Polaków za wynikiem. Atak Kurka rozpoczął trzecią partię, jednak kolejne akcje należały do naszych rywali, którzy w dalszym ciągu dobrze spisywali się na siatce i w polu serwisowym (3:6). Błędy graczy trenera Alekno i atak Winiarskiego dały remis 7:7. Jednak Polacy nie zdołali nawiązać wyrównanej walki z rosyjskim zespołem. Bardzo dobrze spisywał się Tietiuchin. Biało-czerwoni popełniali proste błędy, a siatkarzom Sbornej wychodziło wszystko. W końcówce nasi zawodnicy spisywali się lepiej w przyjęciu, co pozwoliło Żygadle grać środkiem i nieco zmniejszyć straty (19:22). Jednak Polacy nie byli w stanie nic już zrobić w tym secie. Dwa błędy serwisowe w końcówce dały Rosjanom cztery piłki meczowe. Wykorzystali drugą i awansowali do półfinału, kończąc nasz udział w Igrzyskach.