Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
AMP FUTBOL. Kadrę wsparł trener Michał Probierz2024-05-29 23:42:00

Tuż po ogłoszeniu kadry swojej drużyny, zjawił się na konferencji reprezentacji Polski w… ampfutbolu. Selekcjoner piłkarskiej kadry Michał Probierz także mocno trzyma kciuki za Biało-czerwonych, którzy już 2 czerwca rozpoczynają walkę na Euro we Francji.


Polscy ampfutbolowcy mają już na swoim koncie dwa brązowe medale europejskiego czempionatu. Teraz jednak – jak sami podkreślają – poprzeczka ma powędrować nieco wyżej.


- Dwa lata temu dokonaliśmy zmiany sztabu, przyszedł do nas trener Dima Kameko, zasłużony szkoleniowiec futsalu. Chcieliśmy po latach rozwoju dać nowy impuls. Gdy rozmawialiśmy o tej koncepcji, musiał paść cel. Powiedziałem, że celem jest finał tego właśnie Euro. Dwa razy byliśmy w półfinale, a w finale jeszcze nie udało nam się zagrać. Dima powiedział: „jak to, tylko finał ma być celem? Jak już się gra, to walczy się o złoto”. To mnie przekonało, by go zatrudnić. Uważam, że jesteśmy w dwójce faworytów tego turnieju – powiedział na konferencji prasowej prezes Polskiego Związku Ampfutbolu, Mateusz Widłak.


Deklarację tę potwierdza sam selekcjoner. - Plan minimum? Potwierdzić wysoki poziom. Ostatnie mistrzostwa Europy w naszym wykonaniu to brąz i to możemy uznać za cel minimalny, ale prezes już powiedział, że musimy grać o złoty medal. To jest nasz cel. Nie chcę po Euro szukać wymówek, jeśli coś pójdzie nie tak – deklaruje Dmytro Kameko.


Na konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie, a więc w domu jedenastoosobowej reprezentacji Polski zjawił się też jej selekcjoner Michał Probierz.


- Gdy zobaczyłem pierwszy raz, jaki poziom prezentujecie i w jaki sposób potraficie zainspirować innych i dodać wiary ludziom, byłem pod ogromnym wrażeniem. Chciałbym oddać wielki szacunek za to, co robicie. To coś niesamowitego, że można pokazać wszystkim wokół, jak dokonywać wielkich rzeczy – podkreślił Probierz.


- W naszym domu trener mówi, że jedzie po mistrzostwo Europy. Chciałbym też tak mówić, bo nie jedziemy jako faworyt. Szacunek dla wszystkich ludzi, którzy pomagają tej dyscyplinie. Trzymam za was mocno kciuki. Jeśli tylko czas pozwoli, będziemy śledzić wasze zmagania. Obyście doszli do upragnionego finału. Z trenerem Kameko możemy sobie przybić piątkę, bo jedziemy na pierwszy wielki turniej w naszej karierze – dodał.


Mistrzostwa Europy w ampfutbolu rozpoczną się 1 czerwca. W meczu otwarcia Francja zagra z Ukrainą o godzinie 18:00. Następnego dnia do rywalizacji przystąpią Polacy. 2 czerwca o 12:00 zagrają z Grecją, następnie 3 czerwca o 16:00 ze Szkocją, zaś 24 godziny później z Niemcami. 6 czerwca rozpocznie się faza pucharowa, którą zwieńczy finał 8 czerwca o godzinie 17:00.


Amp Futbol Polska


ampprobierz.jpg
ampprobierz2.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty