Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Jeremy Sochan nie zagra już w tym sezonie2024-04-02 15:43:00

Jeremy Sochan zagrał w pierwszych 74 meczach San Antonio Spurs, ale ostatnie osiem oglądać będzie z ławki rezerwowych. W piątkowym meczu z New York Knicks doznał urazu kostki i nie wrócił już na parkiet. Po konsultacjach z lekarzami zdecydowano o zabiegu artroskopii. To będzie oznaczało w przerwę w treningach, ale nie wyklucza udziału Sochana w czerwcowym zgrupowaniu reprezentacji Polski i grze w turnieju w kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, który odbędzie się w dniach 2-7 lipca w Walencji.


- Mój drugi sezon w NBA dobiegł końca. Po rozegraniu 74 meczów sezonu regularnego wspólnie ze sztabem klubu podjęliśmy decyzję, abym poddał się zabiegowi jeszcze w tym tygodniu, by jak najszybciej wyleczyć uraz kostki i wrócić do treningów - mówi Jeremy Sochan. - Teraz skupię się na rehabilitacji i mam nadzieję być gotowym, aby pomóc kadrze w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich - dodaje Polak.


To był drugi sezon Sochana w NBA. W pierwszym zagrał w 56 spotkaniach, w drugim w 74. W aż 73 z nich Polak wychodził w pierwszej piątce Spurs.


W sezonie 2023/24 Sochan spędzał średnio na boisku 29,6 minuty oraz notował średnio: 11,6 punktu, 6,4 zbiórki, 3,4 asysty. Poprawił też skuteczność rzutów za trzy punkty z 25% na 31%, a także osobiste z 70% na 77% w porównaniu z poprzednim rokiem.


Michał Pacuda

(Biuro Prasowe J. Sochana)
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty