Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Chuligan, który zaatakował bramkarza, otrzymał 30-letni zakaz wstępu na stadion2011-12-25 20:05:00

 

Kibic, który zaatakował na murawie golkipera AZ Alkmaar - Estebana Alvarado i spowodował przedwczesne zakończenie środowego, pucharowego spotkania z Ajaksem w Amsterdamie otrzymał wysoką karę. Przez najbliższe 30 lat nie zostanie wpuszczony na stadionu, ale nie wolno mu przebywać także w jego okolicach.

19-letni chuligan wbiegł na boisko i pobiegł w kierunku golkipera gości. Alvarado odparł atak napastnika i wymierzył dwa kopniaki, za co sędzia wyrzucił go z murawy. Protesty piłkarzy z Alkmaaru nie pomogły, więc za namową trenera zeszli do szatni. Po kilku dniach federacja anulowała czerwoną kartkę.

Jak podała agencja DPA, kibic już wcześniej miał zakaz stadionowy, a na mecz dostał się na podstawie wejściówki przyznanej na nazwisko innej osoby.

ST

 




2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty