Strona główna > Mistrzostwa Świata
Nastrzelony gol dla Chile2010-06-16 15:38:00 ASInfo

W pierwszym meczu grupy H piłkarskich mistrzostw świata reprezentacja Chile pokonała 1-0 Honduras. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 34. minucie Jean Beausejour.

Podopieczni Marcelo Bielsy już w 3. minucie mieli okazję do objęcia prowadzenia. Rzut wolny z około 20 metrów wykonywał Matias Fernandez, ale minimalnie chybił celu. W 22. minucie przed szansą stanął Jorge Valdivia, lecz reprezentację Hondurasu uratował rykoszet. Honduranie szczęścia nie mieli jednak w 34. minucie, kiedy Emilio Izaguirre interweniował tak niefortunnie, że nastrzelił Jeana Beausejoura i piłka wpadła do bramki.

W drugiej części spotkania Chilijczycy mieli wyraźną przewagę i kilka razy poważnie zagrozili bramce Noela Valladaresa. Golkiper Hondurasu nie dał się jednak pokonać, a na szczególną uwagę zasługuje jego interwencja z 64. minuty, kiedy fantastycznie wybronił strzał głową z trzech metrów Alexisa Sancheza.

Bohater meczu: Jean Beausejour (Chile)
Chilijski napastnik w 34. minucie strzelił zwycięską bramkę dla swojej drużyny, zapewniającą jej cenne trzy punkty.

Tak padła bramka

0-1 Jean Beausejour 34
Isla zagrał z prawego skrzydła, a w polu karnym niefortunnie interweniował Izaguirre, który nastrzelił Beausejoura i piłka wpadła do bramki.

Honduras - Chile 0-1 (0-1)

0-1 Beausejour 34
Sędziował Eddy Maillet (Seszele). Żółte kartki: Palacios (Honduras) - Palacios, Fernandez (Chile).
HONDURAS: Valladares - Mendoza, Chavez, Figueroa, Izaguirre - Guevara (65 Thomas), Palacios, Alvarez, Nunez (77 Martinez), Espinoza - Pavon (58 Welcome).
CHILE: Bravo - Isla, Medel, Ponce, Vidal (81 Contreras) - Millar (53 Jara), Carmona, Fernandez - Sanchez, Valdivia (86 Gonzalez), Beausejour.