Strona główna > Sporty zimowe > Łyżwiarstwo szybkie
Niedźwiedzki trzeci w sprincie
14.02.2011 00:27 -

Konrad Niedźwiedzki zajął trzecie miejsce w wyścigu na 500 m, pierwszej konkurencji MŚ w łyżwiarskim wieloboju, odbywających się w Calgary (Kanada). Później było już gorzej. Polak ostatecznie zajął 13. lokatę w klasyfikacji generalnej, nie kwalifikując się do kończącego zawody biegu na 10 km.

więcej »
MŚ w wieloboju: Kramer do historii
21.03.2010 20:02 -

Holender Sven Kramer został pierwszym łyżwiarzem od 1883 roku (kiedy odbyły się pierwsze mistrzostwa świata), który zdobył cztery kolejne tytuły w wieloboju. Zapewnił sobie złoto w trzecim dniu czempionatu w Heerenveen (Holandia) wygrywając wyścig na 10 km.

więcej »
MŚ: Niedźwiedzki w dziesiątce
20.03.2010 20:19 -

Zakopiańczyk Konrad Niedźwiedzki awansował z 11. na 9. miejsce podczas rozgrywanych w Heerenveen (Holandia) mistrzostw świata w wieloboju łyżwiarskim.

więcej »
MŚ w łyżwiarskim wieloboju: Szybki Niedźwiedzki
19.03.2010 21:17 -

W rozpoczętych w Heerenveen (Holandia) mistrzostwach świata w łyżwiarskim wieloboju dobrze wystartował Konrad Niedźwiedzki, który zdobył mały złoty medal na 500 m. Na dystansie 10-krotnie dłuższym był dopiero 22. i aktualnie zajmuje 11. lokatę. Prowadzi faworyt - Holender Sven Kramer.

więcej »
PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Drużyny dziewiąte
14.03.2010 23:03 -

W Heerenveen (Holandia) zakończyły się ostatnie w tym sezonie zawody o Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim. Z polskich zawodników startowała tylko Katarzyna Bachleda-Curuś, która była 11. na 1000 m. w klasyfikacji generalnej PŚ polskie drużyny - żeńska i męska - zajęły dziewiąte miejsca.

więcej »
PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Bachleda ósma
13.03.2010 20:12 -

W Heerenveen (Holandia) odbywają się ostatnie w tym sezonie zawody o Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim. Największym polskim osiągnięciem w pierwszych dwóch dniach było ósme miejsce Katarzyny Bachledy-Curuś na 1500 m. Taką samą lokatę zajęła w klasyfikacji generalnej.

więcej »
PŚ w łyżwiarstwie: Wolf po raz piąty
07.03.2010 18:46 -

31-letnia Niemka Jenny Wolf jest o krok od piątego triumfu w Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 500 m i zarobienia za ten sukces premii w wysokości... 14 tysięcy dolarów.

więcej »
Polskie łyżwiarki przed życiową szansą na medal!
26.02.2010 23:48 -

Polskie łyżwiarki pokonały w ćwierćfinale wyścigu drużynowego Rosję, awansując do pierwszej czwórki! W półfinale - w sobotę - ich rywalkami będą Japonki.

więcej »
Złoto dla pracoholiczki
22.02.2010 01:56 -

Ireen Wust trenuje dziennie 6 godzin latem i 4 godziny zimą. Ta pracowitość dała już dwukrotnie olimpijskie owoce. Przed 4 laty Holenderka wygrała 3 km, a dziś zwyciężyła na 1500 m.

więcej »
Niespodzianka weterana
21.02.2010 03:42 -

30-letni Holender Mark Tuitert zdobył nieoczekiwanie złoty medal w łyżwiarskim wyścigu na 1500 metrów. Na tym dystansie odniósł dwa sukcesy w zawodach najwyższej rangi - były to srebrne medale MŚ, ale dawno temu, w 2004 i 2005 roku...