Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
W TAURON Arenie Kraków: Celem siatkarzy Puchar Polski2024-03-01 18:23:00

Doborowy kwartet zespołów siatkarzy: Jastrzębski Węgiel, Bogdanka LUK Lublin, Projekt Warszawa i Aluron CMC Warta Zawiercie wystąpi w TAURON Arenie Kraków, aby wyłonić triumfatora Pucharu Polski. W sobotę (2 marca) odbędą się mecze półfinałowe, a w niedzielę (3 marca) – wielki finał.


Dziś trenerzy i kapitanowie drużyn (Jastrzębski Węgiel wyjątkowo reprezentował Tomasz Fornal zamiast Benjamina Toniuttiego) spotkali się z dziennikarzami. Na konferencji prasowej jednym z zaproszonych gości był wiceprezydent Miasta Krakowa Andrzej Kulig.


Szybko wyjaśniono kulisy obecności Tomasza Fornala. Właśnie dziś miał uroczyście ogłosić, że z klubem ze Śląska przedłuża kontrakt na następny sezon, ale wiadomość wcześniej przedostała się do mediów.


- Plan się zmienił, w kilku wywiadach już powiedziałem, że wiem trochę więcej, jak będzie wyglądała drużyna w przyszłym sezonie – to był priorytet przy podpisywaniu i przedłużaniu tej umowy – i zapewniono mnie, że mamy walczyć o najwyższe cele na każdej płaszczyźnie – wyjaśnil Tomasz Fornal, który podobnie jak jego kolega i rywal z Bogdanki LUK Lublin Marcin Komenda, urodził się i uczył się podstaw gry w siatkówkę w Krakowie. 


Drugiego finalistę wyłoni starcie Projektu z Aluronem Wartą (od godz. 18.00). 

Finał wyznaczono w niedzielę na godz. 14.45.


Jak przekazali organizatorzy, duża ilość biletów rozeszła się już w przedsprzedaży, ale wejściówki będą dostępne również w kasach TAURON Areny.  (JS)


siatkapp2.jpg
siatkapp1.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty