Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Gorące powitanie polskich siatkarek w Krakowie2023-07-18 20:42:00 Jerzy Sasorski

Polskie siatkarki, które w niedzielę w amerykańskim Arlington zdobyły brązowy medal tegorocznej Ligi Narodów (VNL), dziś – we wtorek, 18 lipca – wróciły do kraju. Wczesnym popołudniem na lotnisku w podkrakowskich Balicach były witane przez prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego, przewodniczącą Komisji Siatkówki Kobiecej i dwukrotną złotą medalistkę ME Aleksandrę Jagieło oraz najwierniejszych kibiców. W pobliskim hotelu został zorganizowany briefing medialny. Zawodniczki udzielały wywiadów, na pytania dziennikarzy odpowiadał także trener Stefano Lavarini.


- Wczoraj rozmawiałem z jedną z byłych reprezentantek kraju, która powiedziała wprost: „Myślałam, że nie doczekam momentu, kiedy to dziewczyny wyznaczą poziom, do którego to panowie muszą dojść”. W niedzielę uczyniłyście to i teraz ciekawe, jak panowie zareagują - zastanawiał się prezes Świderski.


Prezesa namawiano, aby wystąpił w roli tłumacza trenera Lavariniego, ale selekcjoner zdecydował  się jednak wypowiedzieć nie po włosku, lecz po angielsku. 


- Bardzo dziękuję za ciepłe powitanie. Dziękuję za to, że jesteście z nami każdego dnia. Nasze wyniki nie są wyłącznie efektem pracy w ostatnich tygodniach, ciężko trenujemy już od maja. Chciałbym jednocześnie zauważyć, że to dopiero początek sezonu i przed nami jeszcze wiele ważnych wydarzeń. Dlatego miło jest zacząć sezon w ten sposób. Dziewczyny w pełni zasłużyły na ten medal- skomentował postawę podopiecznych Stefano Lavarini.


- Chcę podkreślić rolę całego zespołu i ludzi, których na co dzień nie widać. Pracowałyśmy na ten sukces wiele lat, Bardzo ciężko przez ostatnie dwa miesiące. Nie zapominałyśmy o dziewczynach, które były z nami na początku drogi do podium, ale nie mogły uczestniczyć w decydujących turniejach z różnych względów - podkreśliła kapitan drużyny Agnieszka Korneluk


3. miejsce w Siatkarskiej Lidze Narodów (VNL) to największy wyczyn żeńskiej reprezentacji od 2009 roku, kiedy sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Europy.


Po tygodniowym odpoczynku biało-czerwone rozpoczną przygotowania do kolejnych imprez – mistrzostw Europy (15 sierpnia – 3 września)  i niezwykle ważnego, zarazem bardzo trudnego olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego (16-24 września), który odbędzie się w Łodzi.


JERZY SASORSKI 


Jerzy Sasorski
siatkabrazowy2js.jpg
siatkabrazowy.jpg
siatkabrazowy5js.jpg
siatkabrazowy3js.jpg
siatkabrazowy4js.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty