Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > Wiadomości siatkówka
Włochy gospodarzem VNL 2021 w „bezpiecznej bańce”2021-03-12 23:19:00

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej ogłosiła, że włoskie miasto Rimini będzie gospodarzem Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet i Mężczyzn 2021 w „bezpiecznej bańce”, aby zapewnić sportowcom możliwość bezpiecznego współzawodnictwa i pokazać siatkówkę na żywo milionom kibiców na całym świecie.


Koncepcja bezpiecznej bańki została zatwierdzona przez Radę VNL w styczniu i pozwoli na przyjęcie najlepszych męskich i żeńskich siatkarskich reprezentacji na czas trwania całego wydarzenia w jednej bezpiecznej bańce.


Drużyny będą rywalizować w formacie każdy z każdym, rozgrywając w sumie po 15 meczów na drużynę, od 25 maja do 20 czerwca w przypadku kobiet i od 28 maja do 23 czerwca w przypadku mężczyzn. Cztery najlepsze zespoły każdej płci, a nie jak zwykłe sześć, awansuje do finałów VNL, aby walczyć o ostateczny tytuł mistrzów Siatkarskiej Ligi Narodów.


Półfinały i finały siatkarek odbędą się odpowiednio 24 i 25 czerwca, natomiast siatkarze zagrają 26 i 27 czerwca. W ciągu 31/32 dni w każdym z turniejów w bezpiecznej bańce rozegrane zostaną 124 mecze siatkówki na najwyższym poziomie, a zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych osób będzie głównym priorytetem.


Więcej niż sześć krajów FIVB w otwartym procesie przetargowym wyraziło zainteresowanie zorganizowaniem sztandarowych rozgrywek FIVB. Wszystkie otrzymane wnioski zostały następnie ocenione przede wszystkim pod kątem infrastruktury, doświadczenia organizacyjnego oraz możliwości w zakresie zorganizowania bezpiecznego wydarzenia.


Po ewaluacji zadecydowano, że Włochy i RCS Sports and Events (firma sportowo-medialna z ponad 30-letnim doświadczeniem w zarządzaniu światowej klasy wydarzeniami sportowymi, takimi jak wyścig kolarski Giro d'Italia, maraton w Mediolanie i maraton w Abu Zabi) zorganizuje VNL 2021 kobiet i mężczyzn w bezpiecznej bańce.


Wdrożone zostaną najnowsze środki zaradcze przeciw COVID-19, aby znacznie zmniejszyć ryzyko przenoszenia wirusa, w tym: częste testy, rygorystyczne środki zdrowotne i higieniczne oraz szereg protokołów ograniczających ryzyko.


pzps.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty