Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Reprezentacja > Wiadomości reprezentacja
Pięćdziesiąty występ Lewandowskiego2012-11-15 15:09:00

Występ przeciwko Urugwajowi był pięćdziesiątym meczem w reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego. To znaczący dorobek, dlatego przed rozpoczęciem spotkania prezes PZPN Zbigniew Boniek uhonorował zawodnika. 


24-letni Robert Lewandowski debiutował w reprezentacji 10 września 2008 roku w meczu eliminacji mistrzostw świata przeciwko San Marino w Serravalle. Polacy wygrali 2-0, a napastnik strzelił jednego z goli. Łącznie w biało-czerwonych barwach ma ich na koncie piętnaście, w tym dwa w eliminacjach  mistrzostw świata RPA 2010 i jednego w finałowym turnieju Euro 2012.


Z piłkarzy obecnej kadry narodowej, więcej meczów w reprezentacji rozegrali tylko Marcin Wasilewski - 56 i Jakub Błaszczykowski - 57.

jk/pzpn.pl


img_1217.jpg



więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty