Strona główna > Piłka nożna > Puchar Polski > Wiadomości Puchar Polski
Fortuna PP: Cracovia w półfinale2021-03-03 21:20:00

Broniąca trofeum Cracovia awansowała do półfinału Fortuna Pucharu Polski, pokonując w Chojnicach miejscowy II-ligowy zespół 3-0.

Chojniczanka - Cracovia 0-3 (0-1)

0-1 Pelle van Amersfoort 14 (głową)

0-2 Daniel Pik 55

0-3 Pelle van Amersfoort 57

Sędziował Łukasz Szczech (Warszawa). Żółte kartki: Mikołajczak - Niemczycki. Mecz bez publiczności.

CHOJNICZANKA: Sokół - Mudra, Bartosiak, Klabnik, Grobelny - Napolov (58 Ryczkowski), Kona (58 Czajkowski), Ziętarski, Mikołajczak (70 Emche), Klichowicz (70 Pląskowski) - Skrzypczak (59 Nowak).

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Szymonowicz, Rodin, Rocha (79 Ferraresso) - Sadikovic - Pik (60 Strózik), van Amersfoort, Fiolic (60 Dimun), Kosecki (60 Hanca) - Piszczek (71 Rivaldo Jr.).

Cracovia pewnie wywalczyła awans, wystarczy powiedzieć, że gospodarze nie oddali w całym meczu ani jednego celnego strzału...

Goście objęli prowadzenie w 14. minucie. Z kornera dośrodkował Fiolic, Piszczek podbił głową w "piątkę", a van Amersfoort - też głową - pokonał Sokoła z 3 metrów.

Pasy przypieczętowały wygraną w pierwszym kwadransie po przerwie. W 55. minucie Kosecki odebrał piłkę rywalowi, podał do Pika, który uderzył z kilkunastu metrów. Po drodze futbolówka odbiła się od nogi Klabnika i wpadła do siatki obok zaskoczonego bramkarza. Dwie minuty później Kosecki zagrał z lewego skrzydła w pole karne do van Amersfoorta, ten podciągnął i zza narożnika "piątki" przymierzył w dalszy róg.

Statystyka meczu: 5:19 w strzałach, 0:6 w celnych, 49:51% w posiadaniu piłki i 1:6 w kornerach.