Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Euro 2012 > Wiadomości ME 2012
Dein, Wenger i Houllier na małopolskiej ziemi2012-06-23 07:38:00

W Małopolsce przebywała w minioną środę delegacja futbolowych działaczy najwyższej próby.


Głównym celem wizyty, zorganizowanej na prośbę biznesmena Davida Deina - wielkiej postaci angielskiego, europejskiego i światowego futbolu, działacza federacji piłkarskiej Anglii, członka zarządu ligi, prezesa grupy G-14 oraz lat wiele uznawanego za architekta polityki Arsenalu Londyn, był obóz koncentracyjny Auschwitz. W podróży towarzyszyli Deinowi: trenerzy Arsene Wenger i Gerard Houllier oraz działacze UEFA Serge Kotchounian, Walter Gagg, Laurent Gutsmuth, Marc Vouillamoz i Stephane Keller. Opieką i pomocą służyli rodzimi działacze z Warszawy i Krakowa: Michał Listkiewicz, Adam Łazuka, Ewa Gajewska, Jerzy Kowalski i Jerzy Nagawiecki.

Pobyt na Ziemi Krakowskiej rozpoczęła krótka wizyta na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, gdzie działacze MZPN zorganizowali seminarium dla trenerów piłki nożnej z udziałem szkoleniowców ze Słowacji. Trenerzy Wenger i Houllier z uwagą przyglądali się treningowi uczniów Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży prowadzonego przez MZPN, pytali o system piłkarskiej edukacji w Polsce oparty na WOSSM-ach, o sposoby jego finansowania, o ilość ćwiczącej młodzieży. Krótką wizytę na boiskach AWF zakończyła sesja fotograficzna.

Następnie działacze i trenerzy zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce, przeszli trasę turystyczną i opuścili zabytkowy obiekt zafascynowani. Od dyrekcji kopalni otrzymali stosowne certyfikaty i pamiątkowe albumy. Goście powtarzali pospołu, że urzeczeni pięknem Kopalni podejmują się pełnić rolę ambasadorów Wieliczki.

Oświęcim był końcowym akordem wizyty w Małopolsce delegacji UEFA. Reprezentanci europejskiego futbolu zwiedzili tereny byłego obozu Auschwitz-Birkenau oraz oddali hołd pomordowanym i złożyli wieniec przed Ścianą Straceń. Trenerom i działaczom towarzyszył gospodarz powiatu, starosta Józef Krawczyk i prezes Podokręgu Tadeusz Szczerbowski.

(JN)


Opis fotki
Arsene Wenger (drugi z lewej) w towarzystwie szkoleniowców MZPN

Opis fotki
Arsene Wenger i Gerard Houllier z uczestnikami seminarium trenerów

Opis fotki
Obóz Auschwitz-Birkenau. Od prawej Gerard Houllier, Arsene Wenger, David Dein, przewodniczka muzeum i Jerzy Kowalski.
Zdjęcia: JERZY NAGAWIECKI


u3.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty