Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Euro 2012 > Wiadomości ME 2012
Kadra na EURO trenowała w deszczu2012-05-21 15:10:00

Reprezentacja Polski, przebywająca na zgrupowaniu w Lienz (Austria), wzięła udział w przedpołudniowym treningu. Po wczorajszym sparingu z lokalnym klubem SV Rapid, który odbył się w pełnym słońcu, dziś przyszła pora na trening w deszczowej aurze. Mokra murawa sprawiła, że trening z piłką był bardzo efektowny.


Pierwsza część zajęć odbyła się na siłowni. W związku ze zróżnicowaniem obciążeń dla poszczególnych zawodników, biorący udział we wczorajszym sparingu Tomasz Jodłowiec, Adam Matuszczyk, Artur Sobiech oraz Grzegorz Wojtkowiak ćwiczyli indywidualnie. Trening z piłką rozpoczął się od wewnętrznej gry na utrzymanie. Zawodnicy pracowali nad przemieszczaniem się po boisku, pressingiem i odbiorem. Następnie ćwiczyli schematy akcji, podczas których piłka była rozgrywana przez wszystkie formacje. Ta część kończyła się dośrodkowaniem i strzałem, co z uwagi na mokrą od deszczu murawę było bardzo widowiskowym elementem. Na koniec treningu piłkarze rozegrali konkurs rzutów karnych. Najdłużej rywalizowali ze sobą obrońca Marcin Kamiński i napastnik Paweł Brożek. Ostatecznie zwyciężyło jednak doświadczenie i decydujące trafienie należało do byłego zawodnika Wisły Kraków.

Cały trening na siłowni spędził Rafał Wolski, który po występie we wczorajszym meczu, ćwiczył z mniejszymi obciążeniami.

- Przed jutrzejszym meczem z Łotwą zależało nam szczególnie na tym, żeby dziś potrenować trochę z piłką. Cieszę się szczególnie z postawy chłopaków podczas rozgrywania schematów akcji, i mam nadzieję, że przeniesiemy to jutro na boisko – mówi Franciszek Smuda, trener Reprezentacji Polski.

Z uwagi na wczorajszy sparing z Rapidem Lienz dzisiejsza popołudniowa sesja treningowa została odwołana.

pzpn.pl

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty