Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Euro 2012 > Wiadomości ME 2012
EURO 2012: Wszystkie mecze na antenach TVP2012-02-29 15:11:00

Telewizja Polska S.A. jest jedynym oficjalnym nadawcą UEFA EURO 2012 Polsce. Tylko w TVP będzie można obejrzeć mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej. Wszystkie spotkania będą transmitowane „na żywo” na antenach otwartych – TVP 1 i TVP 2. Równoległe transmisje także w TVP SPORT, w najwyższej jakości i dźwięku w TVP HD oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl. O sprawach obsługi ME w piłce nożnej przez TVP poinformowano podczas konferencji prasowej, która odbyła się 29 lutego w Pałacu Kultury i Nauki.

 

UEFA EURO 2012 to najważniejsze wydarzenie w Telewizji Polskiej w 2012 roku. Już od 1 czerwca (a szczególnie od 8 czerwca, czyli dnia meczu otwarcia EURO 2012 Polska – Grecja) ramówki najważniejszych anten (TVP 1, TVP 2) a także kanałów tematycznych (TVP SPORT, TVP HD) zostaną podporządkowane temu przedsięwzięciu. W tym czasie w TVP 1 i TVP 2 spotkania, ich retransmisje oraz programy dotyczące mistrzostw Europy w piłce nożnej w sumie będą trwały około 180 godzin, w TVP SPORT – 400 godzin, TVP HD – ponad 200 godzin, a w TVP INFO – ponad 25 godzin.

 

Wszystkie mecze zostaną pokazane w antenach otwartych (TVP 1 lub TVP 2), przy równoczesnej transmisji w TVP SPORT oraz TVP HD. Nawet w trzeciej kolejce fazy grupowej, gdy dwa mecze są rozgrywane o tej samej porze, jeden z nich „na żywo” będzie w TVP 1, drugi „na żywo” – w TVP 2. W TVP SPORT będzie można śledzić także oba mecze jednocześnie – będziemy się przełączać ze spotkania na spotkanie. Każdy mecz będzie miał także powtórkę w TVP 1 lub TVP 2, a także w TVP SPORT lub TVP HD. Spotkania będą także cały czas dostępne na stronie internetowej sport.tvp.pl.

 

- Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to trzecia pod względem prestiżu impreza sportowa na świecie po Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata w piłce nożnej - podkreślił podczas konferencji Bogusław Piwowar, członek Zarządu TVP.- Liczymy na sukces reprezentacji Polski. Finał z jej udziałem oznaczałby pobicie rekordu oglądalności transmisji sportowej w Polsce.

UEFA EURO 2012 to jednak nie tylko mecze, lecz także inne programy obecne na antenach TVP. Tematyka mistrzostw Europy w piłce nożnej będzie obecna od wczesnego rana (programy śniadaniowe – „Kawa czy herbata” w TVP 1 i „Pytanie na śniadanie”) po późny wieczór. Pojawi się także specjalny program poświęcony naszej reprezentacji („Biało-czerwoni” w TVP 1), strefom kibica, w których będzie można oglądać spotkanie UEFA EURO 2012 („Cała Polska kibicuje”), a także podsumowanie dnia, w którym zostaną pokazane skróty spotkań z danego dnia, a wyjątkowi eksperci skomentują wszystkie aspekty meczów (TVP 1). Bramki będzie można także obejrzeć w programach informacyjnych – przede wszystkim w Sporcie po „Wiadomościach” w TVP 1 i „Sportowym Wieczorze” w TVP INFO i TVP SPORT, który na czas EURO 2012 zmieni nazwę na „Piłkarski wieczór”.

 

Plan obsługi telewizyjnej UEFA EURO 2012 powstał już w 2010 roku i jest szczegółowo realizowany. Telewizja Polska będzie miała nowoczesne studio nie tylko w swojej siedzibie, lecz także na dachu firmy Wedel w Warszawie (z widokiem na Pragę i Stadion Narodowy) oraz studia plenerowe w Warszawie, Wrocławiu Gdańsku, Poznaniu i Krakowie, zlokalizowane w oficjalnych fan-zonach UEFA.

 

Mecze ze stadionów UEFA EURO 2012 będą komentować najbardziej doświadczeni dziennikarze, z Dariuszem Szpakowskim na czele (także Maciej Iwański, Tomasz Jasina, Jacek Jońca i Michał Zawacki), podobnie z prowadzącymi studia w trakcie meczów, wśród których prym będzie wiódł dyrektor TVP SPORT Włodzimierz Szaranowicz (także Maciej Kurzajewski, Przemysław Babiarz, Piotr Sobczyński i Jacek Kurowski). TVP będzie miała stanowiska komentatorskie na wszystkich stadionach, na każdym obiekcie będą reporterzy TVP – a przy reprezentacji Polski dwie ekipy reporterskie.

Transmisje z wielkich imprez sportowych (mistrzostwa świata i Europy w piłce nożnej, letnie i zimowe igrzyska olimpijskie) są związane z Telewizją Polską już od 60 lat. To podczas relacji z tych zawodów TVP notowała rekordowe wyniki. Każdego roku wśród 10 hitów telewizyjnych w naszym kraju od 5 do 7 pozycji to transmisje sportowe, a na pierwszym miejscu zazwyczaj wielkie zawody transmitowane przez TVP. Hitem wszech czasów – odkąd prowadzone są w Polsce pomiary telemetryczne – jest finałowa seria konkursu w skokach narciarskich podczas Igrzysk Olimpijski w Salt Lake City w 2002 roku, podczas której Adam Małysz wywalczył srebrny medal (13 lutego 2002 roku). Obejrzało ją 14 milionów 572 tysiące widzów (TVP 1) przy średnich udziałach wynoszących 77 procent! Hitem 2006 roku był mecz podczas mistrzostw świata w piłce nożnej Polska – Niemcy – ponad 13,5 miliona widzów (TVP 1). W 2010 roku finał imprezy tej rangi rozgrywany w RPA (Hiszpania – Holandia), w której nie brała udziału reprezentacja Polski, obejrzało w TVP 1 ponad 10 milionów widzów.. Mecze EURO 2012, zwłaszcza z udziałem reprezentacji Polski, spotkają się zapewne także z ogromnym zainteresowaniem miłośników piłki nożnej.

 

Telewizja Polska objęła patronat medialny nad najważniejszymi strefami kibica w miastach gospodarzach EURO 2012, patronuje także akcjom Carlsberg Fun Camp oraz EuroTruck (mobilne strefy kibica) oraz wspiera projekt realizowany przez samorządy i agencję marketingową Brainshake.

Inf. prasowa TVP

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty