Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Euro 2012 > Wiadomości ME 2012
Michel Platini: To nie ja wybierałem miasta2011-10-13 19:07:00

O godz. 13 prezydent UEFA, Michel Platini, uczestniczył w losowaniu par barażowych w krakowskim Hotelu Sheraton, a następnie wziął udział w nieformalnym spotkaniu ministrów sportu zorganizowanym w związku z polską prezydencją w Unii Europejskiej.

 


Głównym tematem było przeciwdziałanie w ustawianiu wyników spotkań. Goście zapoznali się z zapisami Rady Unii Europejskiej, które mają być przyjęte na posiedzeniu 29 listopada w Brukseli.

 

Końcowym akcentem pobytu szefa europejskiego futbolu w Krakowie była konferencja prasowa, jaka odbyła się - przy okazji spotkania ministrów sportu - w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Platini nie skorzystał natomiast z zaproszenia do odwiedzenia stadionu Cracovii, bowiem czekał już na niego samolot do Genewy.

Dla przedstawicieli mediów krakowskich najważniejsze było pytanie związane z Grodem Kraka i jego nieobecności na mapie stadionów, na których rozgrywane będą spotkania Euro 2012. Szef europejskiego futbolu odpowiedział, że to Polski Związek Piłki Nożnej dokonał wyboru i on nie miał na to najmniejszego wpływu. Dodał, że wie, iż w tym mieście będzie mieszkać kilka drużyn, a to spore wyróżnienie dla miasta.

(st)

 


giersz platini w 47.jpg
platini 42.jpg
platini w 60.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty