Kiosk
- Rozmowa z Moniką Kobylińską
- PIŁKA RĘCZNA. Biało-czerwoni bohaterami transferów
- STANISŁAW STRUG. Dopiero w liceum zyskałem szansę gry na boisku z bramkami
- MARIAN FIDO. Człowiek, któremu chce się chcieć
- JAN KOWALCZYK. Sport bez rywalizacji przestaje być sportem
- FUTBOL MAŁOPOLSKI. Grzegorz Bartosz: Garbarnia jest jedna. Zrobię wszystko, aby mówiła jednym głosem
- Paulo Sousa: Ufam umiejętnościom polskich piłkarzy
- Ranking "Forbesa": Wpływowy Lewandowski
- Za miesiąc Wisła Kraków SA będzie mieć Akademię
- Boniek: Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej same podejmą decyzje w sprawie dokończenia sezonu w III lidze i klasach niższych
MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
- Adam Sokołowski po raz 28. mistrzem Polski kibiców sportowych
- 48. MP Kibiców Sportowych już w sobotę w Gostyniu
- Ćwierćwiecze super kibica Stanisława Sienkiewicza
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych: pytania i odpowiedzi
- Adam Sokołowski Mistrzem Mistrzów, podziękowania dla Stanisława Sienkiewicza
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025, eliminacje cd.
- OMNIBUS SPORTOWY. Kolejny triumf Adama Sokołowskiego
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025
Garbarnia Kraków - Nida Pińczów 2-1 (2-1)
1-0 Chodźko 17
2-0 Kalemba 22
2-1 Ł. Mika 32, karny
Sędziowali: Maciej Koster oraz Jarosław Kuźniar i Radosław Wilk (Kraków). Żółta kartka Ł. Mika. Widzów 100.
GARBARNIA: Żylski - Małota, Pluta, Szewczyk, Schacherer - Jamka (66 Juraszek), Kosowicz, Kalemba, Przeniosło - Chodźko, Praciak (68 Wojciechowski).
NIDA: Ciemiera - Szafraniec, Karpiński, Głuc, Myca - Wilkus (88 Pęcherz), Sęk (82 M. Mika), Sobczyk, Ł. Mika - Zaręba, Chlewicki (60 Kasza).
Przed meczem uczczono minutą ciszy pamięć wieloletniej gospodyni obiektu RKS, Zofii Janiczek, która zmarła w minioną sobotę. Garbarnia rozegrała popisowo dwa pierwsze kwadranse i zgromadziła wystarczającą zaliczkę do odniesienia już 7. zwycięstwa na wiosnę. W dalszej fazie spotkania jednak już nie było tak wesoło.
Najpierw groźne strzały z dystansu oddali Krzysztofowie: Kalemba i Jamka. Z kolei po uderzeniu głową Marcina Pluty piłka przetoczyła się po poprzeczce. W 17. minucie piękną akcję zainicjował Kalemba, z lewej flanki dogrywał Adam Przeniosło, a sprawę pierwszorzędnie sfinalizował strzałem bez stopingu Tymoteusz Chodźko. Chwilę później znów niebezpiecznie uderzał Jamka. Ale do siatki trafił Kalemba, który w 22. minucie dobił własny strzał. Niebawem powinno być 3-0. Tym razem bardzo energicznie rozprowadził akcję Łukasz Szewczyk, ale Kalemba nie był w dogodnym położeniu, aby swobodnie złożyć się do strzału i piłka przeszła ponad celem.
Nida nie istniała na boisku do 32. minuty. Wówczas bardzo groźną centrę z wolnego oddał Łukasz Mika. Z tej sytuacji urodził się korner dla pińczowian, w ogromnym zamieszaniu podbramkowym arbiter orzekł, że został sfaulowany bodaj Jacek Wilkus. Tak istotnie było? Może tak, a może nie. Najistotniejsze, że Łukasz Mika wykorzystał „jedenastkę” i Nida zmniejszyła dystans. On zaś śmiało mógł być znów dwubramkowy, ale po trochę za silnym podaniu Przeniosły z lewej flanki nie sięgnął piłki Bartosz Praciak.
Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Garbarnia zaczęła grać chaotycznie, nie szanowała piłki. Taki stan rzeczy najwyraźniej odpowiadał Nidzie, której akcje były coraz groźniejsze. Do bicia na alarm zmusili m. in. Robert Chlewicki i Dominik Sobczyk, a bezwzględnie najdogodniejszą okazję miał w 72. minucie Krystian Zaręba. Duży błąd popełnił Anthony Schacherer, Zaręba znalazł się oko w oko z bramkarzem, ale interwencja Krzysztofa Żylskiego była najwyższej próby. Znów potwierdziło się, że w pojedynkach „jeden na jeden” jest on doskonały. Nie da się tego powiedzieć o grze „brązowych” po pauzie, delikatnie mówiąc... Piłka raz wprawdzie uderzyła w słupek bramki Marcina Ciemiery, lecz nastąpiło to po zagraniu Chodźki i omal „samobójczej” interwencji jednego z defensorów gości.
Ale nie ma co wybrzydzać, bo Garbarnia jest obecnie zwartą drużyną, która systematycznie powiększa dorobek. Właśnie minęła Puszczę i awansowała na 2. miejsce w tabeli, co ogromnie ucieszyło kibiców, którzy kapitalnie dopingują swych ulubieńców. Kapitalnie i kulturalnie, bez żadnego wyzwiska. W zamian co chwila i gratis otrzymują kolejne odcinki serialu pod tytułem „Alfred Hitchcock przedstawia”. W przeciwieństwie do mistrza gatunku kryminały kończą się jednakowo: happy endem.
Jerzy Cierpiatka
WIADOMOŚCI
- Miechów: Awans Pogoni
- PP Kraków: Atrakcyjni oldboje
- Na Młodą Wisłę bezpłatnie
- Bronowianka poszukuje piłkarzy
- Puchar Polski: Oldboje Wisły wcale nie tacy oldboje!
- Grzegórzecki zaprasza na treningi
- Turbacz grał z Pcimianką
- Dziś sparing Hutnika z Janiną
- Powołania dla juniorów Wisły
- Piast Wołowice pierwszym finalistą Pucharu Starosty Krakowskiego
- Kaszowianka zdobyła Miechów
- Garbarnia - Świt w blasku jupiterów
- Orliki i żaki w nowy sezonie - kto z kim
- Kto zagra w krakowskich ligach juniorów, kiedy terminarze?
- Puchar Polski Kraków: 14 meczów w weekend (AKTUALIZACJA)
- Tomasz Siemieniec już oficjalnie w Cracovii, zastąpi Macieja Madeję
- Piątka 15-latków na konsultację
- A klasa krakowska startuje 13 sierpnia
- Zwycięski finisz Młodej Wisły z IV-ligowcem
- Andrzej Kucharczyk trenerem Proszowianki
- Z Wisły via Okocimski do Piasta
- Dwaj wiślacy wypożyczeni
- Czterech piłkarzy żegna się z Limanovią
- Świeca trenerem KS Tymbark, Burliga odszedł
- Pogoń Miechów ma nowego prezesa
- Lotnik wygrał z Garbarnią
- Limanovia sprawiła niespodziankę w Pucharze Polski, Puszcza też gra dalej (video)
- PSK: Wszyscy są już finalistami
- Wisła lepsza w sparingu od Garbarni (galeria)
- Dwóch piłkarzy na testach w Cracovii
- Robert Maaskant: Był dym, ale nie ogień
- Rezerwowy dał Okocimskiemu awans w Pucharze Polski
- Wisła nazajutrz po meczu ze Skonto zagra z Garbarnią
- Artur Gaweł nowym trenerem Zelkowa
- Zelków zaprasza piłkarzy
- Urbański i Baliga definitywnie w Brzesku
- Inauguracja MLJM - w Limanowej
- Inauguracja MLJS - w Oświęcimiu
- SPORT TRANSFER zamontował kabiny na stadionie Wisły
- Marcin Dudziński w Sparcie Kazimierza Wielka
- PSK: Jutrzenka męczyła się w Rudawie
- Jutrzenka mistrzem gminy Wielka Wieś
- Kto mistrzem powiatu miechowskiego?
- Łukasz Skrzyński w Zawiszy Bydgoszcz
- Pierwszy sparing Pogoni Miechów i Zieleńczanki
- Czarni Staniątki wygrywają z IV-ligowcem
- PSK: Uwaga na Juvenię
- Limanovia Szubryt chce zawojować III ligę, mocne nazwiska w składzie
- Zmiany kadrowe w Hutniku
- Puchar wójta gminy Liszki: Kwartet pretendentów
starsze wiadomości >>>