Kiosk
- Rozmowa z Moniką Kobylińską
- PIŁKA RĘCZNA. Biało-czerwoni bohaterami transferów
- STANISŁAW STRUG. Dopiero w liceum zyskałem szansę gry na boisku z bramkami
- MARIAN FIDO. Człowiek, któremu chce się chcieć
- JAN KOWALCZYK. Sport bez rywalizacji przestaje być sportem
- FUTBOL MAŁOPOLSKI. Grzegorz Bartosz: Garbarnia jest jedna. Zrobię wszystko, aby mówiła jednym głosem
- Paulo Sousa: Ufam umiejętnościom polskich piłkarzy
- Ranking "Forbesa": Wpływowy Lewandowski
- Za miesiąc Wisła Kraków SA będzie mieć Akademię
- Boniek: Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej same podejmą decyzje w sprawie dokończenia sezonu w III lidze i klasach niższych
MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
- Adam Sokołowski po raz 28. mistrzem Polski kibiców sportowych
- 48. MP Kibiców Sportowych już w sobotę w Gostyniu
- Ćwierćwiecze super kibica Stanisława Sienkiewicza
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych: pytania i odpowiedzi
- Adam Sokołowski Mistrzem Mistrzów, podziękowania dla Stanisława Sienkiewicza
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025, eliminacje cd.
- OMNIBUS SPORTOWY. Kolejny triumf Adama Sokołowskiego
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025
Do wojewody dolnośląskiego wpłynął wniosek komendanta wojewódzkiego policji o zamknięcie stadionów Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin. To skutek zachowania pseudokibiców obu drużyn przed i po derbach Dolnego Śląska w miniony wtorek. Ale nie tylko.
- Policja argumentuje to zachowaniem kibiców obu klubów m.in. podczas ostatniego derbowego spotkania Zagłębia i Śląska. Ale podaje też przykłady z innych meczów - mówi serwisowi gazetawroclawska.pl wojewoda Aleksander Marek Skorupa.
Decyzję dotyczącą zamknięcia stadionów podejmie jutro. W czwartek w urzędzie wojewódzkim rozpoczęło się postępowanie administracyjne w tej sprawie. Wojewoda poprosił policję o dodatkowe informacje. Chce wiedzieć, m.in. jak policja widzi kwestię stanu bezpieczeństwa na najbliższych meczach obu klubów.
Przypomnijmy, że podczas zabezpieczenia meczu rozegranego w Lubinie pomiędzy drużynami Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin, 5 osób zostało zatrzymanych przez policję i służby porządkowe. Wśród zatrzymanych był także 16 - latek, który uciekł z ośrodka wychowawczego. Jeden z zatrzymanych usłyszał już wyrok w postaci grzywny, czteroletniego zakazu wstępu na wszystkie mecze obu klubów, reprezentacji Polski i mecze Euro 2012.
Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław, twierdzi że wnioskiem jest zaskoczony. - Trudno mi sobie przypomnieć jakiekolwiek incydenty związane z kibicami naszego klubu. Czekamy na uzasadnienie decyzji - mówi.
W komunikacie policji czytamy:
"Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu wystąpił do Wojewody Dolnośląskiego o wydanie decyzji administracyjnej zakazującej przeprowadzenia najbliższych imprez masowych z udziałem publiczności podczas rozgrywek ekstraklasy na stadionach obu drużyn. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu wniosek swój umotywował powtarzającymi się zachowaniami kibiców zarówno Śląska Wrocław jak i Zagłębia Lubin, niezgodnymi z regulaminami obiektów i przepisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz innych ustaw, łamiącymi normy prawne i stwarzającymi jednocześnie zagrożenie dla bezpieczeństwa życia i zdrowia, m.in. posiadanie i odpalanie środków pirotechnicznych w postaci rac i petard, posiadanie środków odurzających, niestosowanie się do poleceń służb porządkowych i Policji, próby wtargnięcia na teren stadionu bez biletu, m.in. przez ogrodzenie obiektu, czy zrywanie hamulca bezpieczeństwa w pociągu, którym podróżowali kibice.
Należy zwrócić uwagę również na fakt, że dotychczasowe starania Policji Dolnośląskiej - sugestie i wnioski przekazywane przedstawicielom obu klubów, a dotyczące podjęcia stosownych działań mających na celu wyeliminowanie niezgodnych z prawem i regulaminami obiektów zachowań, okazały się nieskuteczne. W związku z powyższym Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu podjął decyzję o skierowaniu do Wojewody Dolnośląskiego powyższego wniosku celem jego rozpatrzenia i podjęcia decyzji".
MAT, MIG, MAR, gazetawrocławska.pl
- EKSTRAKLASA. Raków - Zagłębie 0-1 (FOTO)
- Remis Pasów, zwycięstwo Słoni
- Zero do trzech Pasów w Radomiu
- Katowice - Korona (FOTO)
- Porażka Pasów w Szczecinie
- Słonie przegrały z mistrzem Polski
- Cracovia ograła mistrza
- TRENING NOWOROCZNY CRACOVII. Szymon Doba autorem pierwszego gola
- Cracovia uczci pamięć Profesora Filipiaka
- Jakub Bartosz po 4 latach odchodzi z Puszczy
- Nowa szatnia Puszczy
- PUSZCZA. Bośniak odchodzi, Koreańczyk zostaje
- Craciun i Hajda na dłużej w Puszczy
- Cracovia pokonała lidera
- Stefan Majewski żegna się z Cracovią
- Mateusz Dróżdż nowym prezesem Cracovii
- Cracovia leci do Turcji
- Noworoczny Trening Cracovii
- Trening Noworoczny Pasów
- Pożegnanie prof. Janusza Filipiaka
- Puszcza - Widzew (FOTO)
- Polska - Łotwa (FOTO)
- Cracovia - Śląsk (FOTO)
- Puszcza - Cracovia (FOTO)
- Puszcza - Ruch (FOTO)
- Puszcza - Śląsk (FOTO)
- Cracovia - Korona (FOTO)
- Puszcza - Legia (FOTO)
- Cracovia - Zagłębie (FOTO)
- Cholewiak i Walski w Puszczy
- Ekstraklasa zwiększyła wypłaty dla klubów
- Ekstraklasa z nową radą nadzorczą
- EKSTRAKLASA I ADIDAS PRZEDSTAWIAJĄ OCEAUNZ - NOWĄ PIŁKĘ NA SEZON 2023/2024
- EKSTRAKLASA. Kamil Grosicki piłkarzem sezonu, Henryk Kasperczak i Paweł Brożek w Galerii Legend
- EKSTRAKLASA. Najwyższa frekwencja w XXI wieku
- Uchwała o młodzieżowcu w Ekstraklasie
- Kolejorz krok przed innymi. Poznaniacy wyznaczają trendy w polskiej piłce
- STARTUJĄ AKADEMIE KLASY EKSTRA - TURNIEJE DLA DZIECI W MIASTACH EKSTRAKLASY
- RAKÓW CZĘSTOCHOWA MISTRZEM POLSKI
- PONAD 100 TYS. KIBICÓW NA MECZACH 26. KOLEJKI EKSTRAKLASY
- Wisła - Tychy 2-1 (FOTO 1)
- Ekstraklasa: Marek Papszun trenerem lutego
- Cracovia - Śląsk (FOTO)
- Cracovia - Górnik 2-0 (FOTO)
- MECZ PKO BP EKSTRAKLASY NA YOU TUBE CANAL+SPORT!
- TRENING CRACOVII. Tomasz Bała strzelcem pierwszego gola
- Ten pierwszy sezon ligowy. Zobacz Ekstraklasę sprzed 95 lat!
- Józef Kałuża. Legenda wiecznie żywa - zaproszenie na film
- Ten pierwszy sezon ligowy - zaproszenie na film
- Spotkanie klubów Ekstraklasy
więcej wiadomości >>>


