Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Piłkarze Wisły zagrają w różowych sznurówkach2011-04-20 17:00:00

Polski Związek Piłkarzy wpadł na pomysł, aby wszyscy zawodnicy ekstraklasy i pierwszej ligi w ten weekend zasznurowali buty różowymi sznurówkami. Niecodzienna akcja "Różowe sznurówki - zrób USG" niesie ze sobą głębokie przesłanie.


"Poprzez naszą akcję pragniemy wyrazić solidarność z osobami toczącymi walkę z nowotworami oraz zwrócić uwagę na jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych naszych czasów, która, niestety, nie omija także piłkarzy. Poparcie dla inicjatywy wyrazili zawodnicy wszystkich polskich klubów występujących w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych. Z ogromnym entuzjazmem przyjęli pomysł zamanifestowania faktu, iż nieobojętne są im problemy natury społecznej. Wielu z nich miało okazję występować z tragicznie zmarłymi Krzysztofem Piszczkiem i Jakubem Ławeckim, którym walki z chorobą nie udało się wygrać. Ta akcja to hołd także dla nich" - czytamy w komunikacie na stronie pzp.info.pl

 

Wsparcie dla inicjatywy zadeklarowali również organizatorzy polskich rozgrywek piłkarskich – Polski Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa SA oraz Piłkarska Liga Polska. Jak się dowiadujemy, w czwartkowym meczu ze Śląskiem Wrocław futboliści Wisły zagrają w różowych sznurówkach.

st





więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty