Orest Lenczyk został trenerem piłkarzy wrocławskiego Śląska. - Cieszę się, że będę pracował we Wrocławiu - powiedział doświadczony szkoleniowiec po podpisaniu dwuletniej umowy. Lenczyk zastąpił Ryszarda Tarasiewicza, którego klub zawiesił w poprzednim tygodniu.
Wraz z Lenczykiem obecny był na konferencji prasowej Marek Wleciałowski. Nie jest jednak jeszcze przesądzone, że będzie on drugim trenerem, choć nowy trener życzyłby sobie, aby mieć swojego zaufanego człowieka w sztabie.
68-letni szkoleniowiec zajmuje się trenerką od początku lat 70. W roku 1978 zdobył z Wisłą Kraków mistrzostwo Polski. W sezonie 1979/80 prowadził Śląsk Wrocław, z którym zajął trzecie miejsce w ekstraklasie. Ostatnimi sukcesami Lenczyka są wicemistrzostwo Polski z Bełchatowem i awans do Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin. Ostatnio pracował w Cracovii.
Debiut Lenczyka w roli trenera przypadnie w piątek, gdy jego nowi podopieczni zmierzą się z Wisłą w Krakowie.
ST/slasknet.com