Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Marek Papszun trenerem Legii2025-12-19 12:54:00

(facebook.com/LegiaWarszawa) Marek Papszun objął funkcję trenera pierwszej drużyny Legii Warszawa. Umowa będzie obowiązywać do końca sezonu rozgrywkowego 2027/28.


W najbliższych dniach Marek Papszun skompletuje i przedstawi sztab szkoleniowy. Treningi z pierwszym zespołem rozpoczną się 5 stycznia, a 10 stycznia drużyna wyjedzie do andaluzyjskiej miejscowości Mijas na obóz przygotowawczy przed rundą wiosenną.


Od 1 stycznia nastąpią także zmiany w strukturze zarządczej klubu. Z końcem roku z zarządu odejdzie Jarosław Jurczak, dotychczasowy wiceprezes nadzorujący dział finansów, prawny i administracyjny, który po 12 latach pracy w klubie będzie kontynuował działalność obejmując funkcję w strukturach właścicielskich. Tym samym od 1 stycznia 2026 roku zarząd będzie dwuosobowy, a pełną odpowiedzialność za zarządzanie klubem przejmie Marcin Herra.


Dariusz Mioduski, właściciel Legii Warszawa: - Cieszę się, że trener Marek Papszun  będzie z nami i wkrótce rozpocznie pracę z drużyną. Doprowadzenie tego procesu do końca wymagało dużej determinacji obu stron i jest wyrazem naszego zaufania do kompetencji, doświadczenia i charakteru trenera. Jednocześnie od początku nowego roku powierzam całościowe zarządzanie klubem Marcinowi Herra i wierzę, że wspólnie z trenerem, w pełni wykorzystają stworzone warunki i potencjał Legii, aby osiągać wymagane rezultaty sportowe, organizacyjne i biznesowe.


Trener Marek Papszun: - Trudno mi wyrazić moje uczucia. Szczęśliwy, to za mało powiedziane. Jestem wzruszony, że zostałem trenerem Legii. Z tym klubem, z tym miastem, wiąże mnie wiele wspomnień. Tu się urodziłem, tu toczyło się moje życie. Teraz wracam do Warszawy jako pierwszy trener. Wiem, jaka czeka mnie odpowiedzialność. Ten klub, jego kibice, zasługują na dużo więcej. Pierwszy cel to odbudowanie zaufania naszych fanów. Determinacja moja i Legii była ogromna. Jestem związany z tym klubem, z miastem i z kibicami przede wszystkim. To mnie bardzo zmotywowało, aby tutaj przyjść. Legia ma najlepszych kibiców w Polsce, jest najbardziej utytułowanym klubem w naszym kraju. Praca tutaj będzie ogromnym wyzwaniem, ale też spełnieniem marzeń.


(facebook.com/LegiaWarszawa)


38.jpg



więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty