Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Maciej Musiał trenerem Hutnika2024-03-27 23:07:00

Maciej Musiał został nowym trenerem pierwszej drużyny Hutnika Kraków. Kontrakt szkoleniowca obowiązywać będzie do końca sezonu 2024/25.


Maciej Musiał urodził się w Krakowie i to właśnie w tym mieście rozwijał swoją karierę trenerską w początkowym jej etapie. Zaczynał w Górniku Wieliczka, ale po pewnym czasie przeniósł się do Wisły, w której pełnił rolę asystenta, a także samodzielnie prowadził drużynę rezerw (w Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków – w późniejszym okresie - sprawował również funkcję dyrektora).


47-latek, jako drugi trener, zbierał cenne doświadczenie (u boku Kazimierza Moskala) w Pogoni Szczecin, Sandecji Nowy Sącz czy Łódzkim Klubie Sportowym, a z tym ostatnim zespołem osiągnął duży sukces – awansując w 2019 roku do Ekstraklasy. Samodzielną pracę kontynuował w latach 2021-2023 będąc opiekunem Garbarni (zajął między innymi 8. miejsce w rozgrywkach 2. Ligi) oraz Wieczystej Kraków.


Musiał zastąpił na stanowisku I trenera Hutnika Bartłomieja Boblę, który pracował na „Suchych Stawach” od 6 października 2022 roku.


hutnikkrakow.com (Kamil Tybor)


musialmaciej22.jpgwięcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty