Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Fernando Santos: Zawsze gramy o zwycięstwo2023-03-17 15:51:00

– Reprezentacja Polski ma wielu piłkarzy z ogromną jakością, świetnie wyszkolonych technicznie, posiadających fantastyczny charakter, pasję, którzy poświęcają się grze. To było widoczne we wszystkich waszych meczach, które widziałem. Teraz będziemy próbowali wprowadzić do zespołu moje pomysły. Zawsze chcemy grać z wolą zwycięstwa – powiedział selekcjoner Fernando Santos podczas piątkowej konferencji prasowej, na której ogłosił powołania na pierwsze mecze eliminacji mistrzostw Europy 2024 z Czechami i Albanią.


– Dzień dobry! – rozpoczął konferencję… po polsku Fernando Santos i zanim przeszedł do udzielania odpowiedzi na pytania dziennikarzy, przekazał gratulacje. – Przede wszystkim chciałbym pogratulować drużynie Lecha Poznań, która awansowała do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Jest to bardzo ważne dla piłki nożnej w Polsce i życzę powodzenia w przyszłości – powiedział.


Portugalczyk na swoje pierwsze zgrupowanie w roli selekcjonera reprezentacji Polski powołał 25 zawodników. Nominacje, z pomocą rzecznika prasowego PZPN i team menedżera drużyny narodowej ds. sportowych Jakuba Kwiatkowskiego, ogłosił na piątkowej konferencji prasowej w domu drużyny narodowej – na PGE Narodowym.


– Zazwyczaj, gdy rozgrywamy dwa mecze, nie powołuję więcej niż 24-25 piłkarzy. Przy nominacjach nigdy nie ma sprawiedliwości, bo nie każdy tak musi odbierać moje wybory. Jednocześnie uważam, że ta grupa najlepiej pomoże nam w marcowych spotkaniach. Nikogo jednak nie skreślam. Niektórzy będą nam pomagali częściej, inni rzadziej – powiedział Portugalczyk.


Poza kadrą znaleźli się tym razem Grzegorz Krychowiak, a także kontuzjowani Arkadiusz Milik i Kamil Glik. – Nigdy nie wypowiadam się na temat indywidualnych nazwisk, ale postaram się wytłumaczyć, jak wyglądał proces powołań, co przesądziło o wyborze tych zawodników. Uważam, że reprezentacja Polski jest świetnym zespołem, który ma w swoim składzie piłkarzy o ogromnej jakości, występujących w najsilniejszych ligach. To zespół, z którym sam kilka razy miałem okazję się mierzyć, czy to jako selekcjoner reprezentacji Grecji, czy w roli trenera reprezentacji Portugalii. W dwóch poprzednich federacjach, w których pracowałem, znałem doskonale zawodników i rozgrywki ligowe. Teraz wygląda to zgoła odmiennie – dopiero uczę się polskiego futbolu. Oczywiście, znam wielu zawodników, ale nie tak dobrze, jak w poprzednich reprezentacjach, które trenowałem – dodał.


Santos przyznał, że jego sztab był na jedenastu spotkaniach PKO BP Ekstraklasy. Łącznie selekcjoner i wszyscy jego współpracownicy obejrzeli sto meczów w ramach obserwacji zawodników przydatnych do drużyny narodowej. – Możecie nie wierzyć, ale mam na swojej liście 90 nazwisk, które w kolejnych miesiącach będą poddawane procesowi analizy. Są na niej także piłkarze z ekstraklasy. Trudno zrobić pierwszy przesiew, ale Ben Lederman zwrócił moją uwagę i chcę go zobaczyć już na najbliższym zgrupowaniu – zdradził Portugalczyk, który zaskoczył najmocniej, wysyłając powołania właśnie do 22-letniego pomocnika Rakowa Częstochowa.


– Nie mogę się już doczekać spotkania z zawodnikami na boisku. Chciałbym ich poznać, przedstawić swój pomysł na grę. Uważam, że reprezentacja Polski ma wszystkie warunki ku temu, by wychodzić na każdy mecz z wiarą, że jest w stanie wygrać. Nad tym chcemy pracować. Wiara to fundamentalna kwestia, ale wydaje mi się, że będziemy w stanie to osiągnąć. Celem na najbliższe zgrupowanie jest zdobycie sześciu punktów. Zawsze gramy o zwycięstwo. Zapiszę te słowa jako pierwsze na tablicy w szatni – podkreślił Santos.


Zgrupowanie reprezentacji rozpocznie się w poniedziałek w Warszawie. Zawodnicy mają pojawić się w stolicy do godziny 13:00. Po południu biało-czerwoni będą trenowali na bocznym boisku Legii. Pierwszy mecz eliminacji mistrzostw Europy 2024 Polacy rozegrają 24 marca o godzinie 20:45 z Czechami w Pradze. Trzy dni później, o tej samej porze, podopieczni Santosa zmierzą się z Albanią na PGE Narodowym.


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty