Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
W Polsce szok: Paulo Sousa chce odejść2021-12-26 19:25:00

Dziś zostałem poinformowany przez Paulo Sousę, że chce rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z PZPN z powodu oferty z innego klubu. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem - poinformował na Twitterze w drugi dzień świąt prezes PZPN Cezary Kulesza.


Od kilku dni brazylijskie media informowały, że trener piłkarskiej reprezentacji Polski negocjuje zatrudnienie w jednym z tamtejszych klubów, najpierw mówiło się o Internacionalu Porto Alegre, a teraz o Flamengo Rio de Janeiro.


W rozmowie z Onetem Piotr Szefer, dyrektor Biura Zarządu PZPN zdradził, że Sousa przedstawił Cezaremu Kuleszy dwa argumenty za swoim stanowiskiem. - Trener powiedział, że otrzymał ofertę z jednego z najlepszych klubów świata, która może się już nie powtórzyć, dlatego bardzo chciałby z niej skorzystać. (...) Drugi argument: uważa, że dla obu stron jest to dobry moment na rozstanie, bo zakończył się pewien etap współpracy, czyli eliminacje, a do meczu z Rosją zostały trzy miesiące, więc jego zdaniem jest dużo czasu, by przygotować się do barażu - powiedział Szefer. 


Jak podkreślił PZPN się z tymi argumentami nie zgadza, uznał zachowanie Portugalczyka za skrajnie nieodpowiedzialne i sprawdza rozwiązania prawne możliwe w tej sytuacji. Jakiekolwiek by one nie były (być może odszkodowanie ze zerwanie umowy), trudno sobie wyobrazić dalszą współpracę na linii PZPN - Sousa. W komentarzach kibiców przeważa opinia, że z niewolnika nie będzie pracownika...

I pomyśleć, że po meczu eliminacji MŚ z Węgrami pół Polski chciało Sousę zwolnić... 


sousa2.jpg
sousa.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty