Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Michał Probierz odchodzi z Cracovii2021-11-09 11:59:00

Michał Probierz przestał sprawować funkcję I trenera oraz wiceprezesa ds. sportowych Cracovii.


Szkoleniowiec żegna się z najstarszym klubem sportowym w Polsce po ponad czterech latach współpracy. Umowa rozwiązana została za porozumieniem stron.


49-letni trener objął zespół Pasów 23 czerwca 2017 roku, zastępując na tym stanowisku Jacka Zielińskiego. Po niemal dwóch latach pracy, w styczniu 2019 został również członkiem zarządu klubu, odpowiadającym za sprawy sportowe. Rozwiązanie umowy jest równoznaczne z odejściem także z tej funkcji.


Przez 1603 dni pracy w Cracovii Michał Probierz poprowadził Pasy w 175 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Dwukrotnie doprowadził zespół do kwalifikacji do europejskich pucharów - za pierwszym razem zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach ligowych, za drugim zaś zdobywając historyczne trofeum Pucharu Polski.


Jako zdobywca krajowego pucharu Cracovia pod wodzą trenera Probierza miała możliwość rywalizacji o Superpuchar, który również dołączył do pasiastej gabloty z trofeami.


- Dziękuję Profesorowi Januszowi Filipiakowi za całe wsparcie i zaufanie, na które mogłem liczyć przez cały czas pracy. Dziękuję także Kibicom oraz wszystkim pracownikom Klubu. To był dobry czas, mieliśmy wzloty i upadki, ale zawsze będę miło wspominał te lata - powiedział szkoleniowiec.


cracovia.pl


probierz.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty