Facebook
kontakt
logo
Tempo logo
„Tempo” wraca! Kultowa gazeta sportowa – przez dekady obowiązkowa lektura kibiców w całej Polsce – już wkrótce w wyjątkowej książce. Ponad 50 lat historii tytułu opowiedzą jego najbardziej znani dziennikarze. Odsłonią kulisy fenomenu „Tempa”, które wychowało tysiące oddanych Czytelników. Pierwsze materiały i archiwalia – najpierw u nas w Internecie! Dlaczego „Tempo” rozpalało emocje? Co kochali w nim kibice, czego nie mieli nigdzie indziej? Skąd wziął się kult, który trwa do dziś? Odpowiedzi w kolejnych rozdziałach książki:
Strona główna > ARCHIWUM > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Dariusz Mioduski przewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy2020-11-16 23:29:00

Prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski został wybrany nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A. Wyboru dokonano podczas pierwszego posiedzenia nowej rady.


Decyzja o wyborze nowego przewodniczącego była jednogłośna – dzięki temu Dariusz Mioduski po raz pierwszy obejmie tę funkcję. W poprzednich latach prezes Legii Warszawa zasiadał w Radzie Nadzorczej Ekstraklasy w trzech kolejnych sezonach - począwszy od edycji 2017/2018.


Rada wybrała także wiceprzewodniczącego – funkcję tę ponownie pełnić będzie prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza. Nowym sekretarzem rady został wybrany prezes Lecha Poznań Karol Klimczak. Obaj członkowie prezydium również zostali wybrani jednogłośnie.


Zgodnie ze statutem spółki Rada Nadzorcza Ekstraklasy składa się z siedmiu członków. Nowy skład Rady Nadzorczej została wyłoniony 13 października podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Ekstraklasy S.A. W jej skład weszli przedstawiciele klubów, które zajęły pierwsze cztery miejsca w tabeli na koniec ubiegłego sezonu: Dariusz Mioduski z Legii Warszawa, Karol Klimczak z Lecha Poznań, Grzegorz Jaworski z Piasta Gliwice, Adam Mandziara z Lechii Gdańsk. W radzie znaleźli się również Cezary Kulesza z Jagiellonii Białystok i Wojciech Cygan z Rakowa Częstochowa jako przedstawiciele pozostałych klubów, a także Marek Koźmiński z ramienia PZPN. Kadencja rady trwa rok.


ekstraklasa.org





więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone
Web design by Raszty