Facebook
kontakt
logo
Tempo logo
„Tempo” wraca! Kultowa gazeta sportowa – przez dekady obowiązkowa lektura kibiców w całej Polsce – już wkrótce w wyjątkowej książce. Ponad 50 lat historii tytułu opowiedzą jego najbardziej znani dziennikarze. Odsłonią kulisy fenomenu „Tempa”, które wychowało tysiące oddanych Czytelników. Pierwsze materiały i archiwalia – najpierw u nas w Internecie! Dlaczego „Tempo” rozpalało emocje? Co kochali w nim kibice, czego nie mieli nigdzie indziej? Skąd wziął się kult, który trwa do dziś? Odpowiedzi w kolejnych rozdziałach książki:
Strona główna > ARCHIWUM > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Zmarł najsłynniejszy piłkarz słowacki2011-03-07 14:31:00

W niedzielę, w wieku 75 lat, zmarł najsłynniejszy w historii piłkarz słowacki - Ján Popluhár. W 1962 roku zdobył z reprezentacją ówczesnej Czechosłowacji wicemistrzostwo świata w Chile, a dwa lata wcześniej brązowy medal mistrzostw Europy.


 

W latach 1958-1967 rozegrał w reprezentacji Czechosłowacji 62 mecze. Przez 12 lat - z przerwą na służbę wojskową i występy w Rudej Hveździe Brno - grał w Slovanie Bratysława, z którym siegnął po trzy puchary krajowe. W lidze słowackiej zanotował 306 meczów i strzelił 23 gole. W 1969 r. przeszedł do Olympique Lyon. Po powrocie z Francji grał w Zbrojovce Brno, a karierę kończył - jako grający trener - w Slovanie Wiedeń (1972-1979).

Pożegnanie z legendarnym piłkarzem odbędzie się w czwartek w rodzinnej miejscowości Bernolákovo koło Bratysławy.

(gst)

 


popluhar.jpg



więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone
Web design by Raszty