Facebook
kontakt
logo
Tempo logo
„Tempo” wraca! Kultowa gazeta sportowa – przez dekady obowiązkowa lektura kibiców w całej Polsce – już wkrótce w wyjątkowej książce. Ponad 50 lat historii tytułu opowiedzą jego najbardziej znani dziennikarze. Odsłonią kulisy fenomenu „Tempa”, które wychowało tysiące oddanych Czytelników. Pierwsze materiały i archiwalia – najpierw u nas w Internecie! Dlaczego „Tempo” rozpalało emocje? Co kochali w nim kibice, czego nie mieli nigdzie indziej? Skąd wziął się kult, który trwa do dziś? Odpowiedzi w kolejnych rozdziałach książki:
Strona główna > ARCHIWUM > Inne > Wiadomości inne
TdP: Mistrz świata najszybszy w Zabrzu2020-08-06 21:38:00

Duńczyk Mads Pedersen (Trek Segafredo) wygrał drugi etap 77. Tour de Pologne UCI World Tour z Opola do Zabrza. Aktualny mistrz świata został nowym liderem wyścigu.


Mads Pedersen:

- Bardzo się cieszę, że mogłem wygrać i dedykuję to zwycięstwo Fabio Jakobsenowi życząc mu powrotu do zdrowia. Dziś od początku etapu realizowaliśmy taktykę, która miała doprowadzić mnie do finiszu. Zespół spisał się rewelacyjnie, wszystko udało się wypełnić w stu procentach i to nasze wspólne zwycięstwo.


Wyniki 2. etapu (Opole - Zabrze, 151.5 km):

1. Mads Pedersen (Dania, Trek-Segafredo) 3:26:02

2. Pascal Ackermann (Niemcy, Bora-Hansgrohe)

3. Davide Ballerini (Włochy, Deceuninck-Quick Step)

...

7. Szymon Sajnok (CCC Team) ten sam czas


Po 2 etapach:

1. Mads Pedersen (Dania, Trek-Segafredo) 7:57:42

2. Pascal Ackermann (Niemcy, Bora-Hansgrohe) +0.04

3. Kamil Małecki (Polska, CCC Team) +0.04


Najlepszy sprinter: 1. Jasper Philipsen (Belgia, UAE Team Emirates) 30 pkt

Najlepszy góral: 1. Julius Van Den Berg (Holandia, EF Pro Cycling) 6 pkt

Najaktywniejszy zawodnik: 1. Maciej Paterski (Reprezentacja Polski) 15 pkt

Klasyfikacja drużynowa: 1. UAE Team Emirates


W piątek 3. etap: Wadowice – Bielsko-Biała, 203 km.


tourdepologne.pl





więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone
Web design by Raszty