Facebook
kontakt
logo
Tempo logo
„Tempo” wraca! Kultowa gazeta sportowa – przez dekady obowiązkowa lektura kibiców w całej Polsce – już wkrótce w wyjątkowej książce. Ponad 50 lat historii tytułu opowiedzą jego najbardziej znani dziennikarze. Odsłonią kulisy fenomenu „Tempa”, które wychowało tysiące oddanych Czytelników. Pierwsze materiały i archiwalia – najpierw u nas w Internecie! Dlaczego „Tempo” rozpalało emocje? Co kochali w nim kibice, czego nie mieli nigdzie indziej? Skąd wziął się kult, który trwa do dziś? Odpowiedzi w kolejnych rozdziałach książki:
Strona główna > ARCHIWUM > Sporty zimowe
AZS AWF Zakopane drużynowym mistrzem Polski w skokach2010-07-24 23:06:00

Drużynowym mistrzem Polski w skokach narciarskich został AZS AWF Kraków Zakopane w składzie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Krzysztof Miętus i Andrzej Zapotoczny. Srebro zdobyła Wisła Ustronianka, a brąz Wisła Zakopane. Zawody z udziałem 15 drużyn rozgrywano w Szczyrku Skalite na skoczni K-90.


Nowym rekordzistą obiektu w Szczyrku został Kamil Stoch, który wykorzystał silny podmuch wiatru i lądował na 108. metrze. Stoch był dziś najlepszym zawodnikiem, łącznie zdobył 262 punkty dla swojej drużyny (101 metrów w drugim skoku). Jednak tak wyraźnego zwycięstwa AZS AWF Kraków Zakopane nie byłoby, gdyby nie równa wysoka forma Krzysztofa Miętusa i Macieja Kota oraz dobre skoki Andrzeja Zapotocznego.

Prawie 80 punktów zabrakło do złota Wiśle Ustroniance z Adamem Małyszem w składzie. Orzeł z Wisły skakał dobrze – 99 i 103 metry, ale bohaterem dnia mógł zostać Tomasz Byrt, który doleciał aż do 109. metra. Gdyby nie problemy przy lądowaniu i podparty skok, byłby to rekord skoczni. Skład Ustronianki uzupełniali Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.

Brąz przypadł w udziale Wiśle Zakopane w składzie: Klemens Murańka, Marcin Bachleda, Łukasz Rutkowski i Dawid Kubacki.

Alicja Kosman/PZN





więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone
Web design by Raszty