Biała Gwiazda po raz piętnasty2024-03-17 23:14:00

Rozpoczęła się runda wiosenna w JAKO 4 LIDZE MAŁOPOLSKIEJ. Liderująca Wisła II Kraków odniosła 15. zwycięstwo w sezonie, pokonując Watrę Białka Tatrzańska 2-1. Oba gole dla Białej Gwiazdy strzelił Wiktor Szywacz.

Wisła II Kraków – Watra Białka Tatrzańska 2-1 (1-0)

1-0 Wiktor Szywacz 16 (karny)

2-0 Wiktor Szywacz 47

2-1 Aleksander Zębala 62

WISŁA II: Kacper Szewczyk – Karol Sałamaj, Jakub Złoch, Oliwier Micek, Jakub Niewiadomski – Mariusz Kutwa (76 Piotr Ćwik), Marc Grau – Wiktor Szywacz (84 Jakub Madej), Karol Tokarczyk, Filip Baniowski (69 Kamil Kaczówka) – Dominik Sarga. Trener: Bartosz Bąk.

WATRA: Vadym Kobal – Mateusz Bocheńczak, Mateusz Sławecki, Peter Drobńak, Krystian Dudek, Mikołaj Styrczula, Aleksander Zębala (85 Wojciech Bigos), Karol Płonka, Volodymyr Lutsenko, Łukasz Młynarski (61 Jan Łukaszczyk), Marcin Młynarski (46 Piotr Gruszecki). Trener: Tomasz Muchiński.

Krakowianie objęli prowadzenie po kwadransie, po faulu na Szywaczu poszkodowany pewnie wykonał karnego. W I połowie okazje mieli Szywacz, Baniowski, Niewiadomski i znów Szywacz, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie. W 47. minucie piłkę przejął Szywacz i precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego wpakował ją do siatki. Kwadrans później goście uzyskali bramkę kontaktową, po czym kilka razy stworzyli zagrożenie. Nic z tego jednak nie wynikło. Wiślacy mieli dwie dobre sytuacje – Kaczówka i Tokarczyk.

JAKO 4 LIGA MAŁOPOLSKA, 20. kolejka:

Piątek, 15 marca 2024

MKS Trzebinia – Dalin Myślenice 2-3 (1-0)

1-0 Kacper Kikla 18

2-0 Kacper Kikla 63

2-1 Michał Śląski 67

2-2 Łukasz Kowalski 87 (karny)

2-3 Łukasz Kowalski 90+4 (karny)

Sędzia Damian Gmitrzak pokazał w tym meczu 14 żółtych kartek (8 dla Trzebini, 6 dla Dalinu) i dwie czerwone po drugich żółtych – Jan Koźlik (Trzebinia, 59 minuta) i Michał Cienkosz (Dalin, 90).