Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
ŚWIETNY ROK POLSKICH KAJAKÓW. 2023 BĘDZIE JESZCZE LEPSZY?2023-01-04 21:26:00

Nie we wszystkich dyscyplinach sportu możemy pochwalić się takimi sukcesami. Rok 2022 był bardzo udany dla polskiego kajakarstwa. Biało-czerwoni zdobyli w poprzednim roku aż 136 medali, w tym 56 na imprezach rangi mistrzowskiej.


Na dorobek medalowy składa się m.in. trzynaście krążków (w tym cztery złote) zdobytych przy okazji Mistrzostw Europy w Monachium. Na wyróżnienie zasługuje Anna Puławska, która wróciła z tej imprezy z trzema złotymi medalami (K1, K2 i K4). Złoty medal w K4 zdobyliśmy po raz pierwszy od 1977 roku.


Świetnie poszło nam także na mistrzostwach świata w Halifax. Z Kanady przywieźliśmy siedem medali, w tym trzy złote. Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto nie miały tam sobie równych na dystansie 500 metrów. Bezkonkurencyjne na świecie i w Europie w K2 500 m były w tym roku Naja z Puławską (aktualna mistrzyni kontynentu w K1 500 m). A to tylko część sukcesów biało-czerwonych w 2022...


– Sportowo ten rok był pełen wrażeń, w sześciu konkurencjach olimpijskich zdobyliśmy pięć tytułów. Zawodniczki są zdrowe, pełne chęci do pracy, nadziei do rywalizacji i być może najlepsze chwile dopiero przed nami. Z pokorą, ale również pewnością podchodzimy do kolejnych wyzwań – mówi Tomasz Kryk, szkoleniowiec reprezentacji narodowej kobiet w sprincie kajakowym, cytowany przez portal Olimpijski.pl.


Trzykrotna olimpijka i srebrna medalistka igrzysk w Rio de Janeiro, Marta Walczykiewicz podkreśla, że jeszcze nigdy konkurencja wśród polskich kajakarek nie była tak wysoka.


2022 był udany, a jaki będzie 2023? Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a przecież kajaki są w programie Igrzysk Europejskich. Sprint kajakowy odbędzie się na Zalewie Kryspinów, a slalom w Centrum Sportu Kolna.


ie2023.pl

Informacja prasowa
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty