Cracovia ma sposób na Raków2022-09-03 23:54:00

W 8. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia pokonała 3-0 wicemistrza Polski - Raków Częstochowa.

Cracovia - Raków Częstochowa 3-0 (2-0)

1-0 Yevgen Konoplyanka 28 (wolny)

2-0 Michał Rakoczy 32

3-0 Michał Rakoczy 49

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Oshima - Kun, Arsenic, Berggren. Widzów 7182.

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Jablonsky, Rodin (46 Jugas), Ghita, Siplak - Rakoczy (60 Kaellman), Oshima, Rasmussen, Konoplyanka (74 Kakabadze) - Makuch (85 Jaroszyński).

RAKÓW: Kovacevic - Svarnas, Arsenic, Rundic - Wdowiak, Papanikolaou (56 Nowak), Czyż (66 Berggren), Lopez, Kochergin (76 Szelągowski), Kun (56 Tudor) - Piasecki (56 Gutkovskis).

Po czterech meczach bez zwycięstwa (3 porażki i remis) Pasy wreszcie wygrały. I to z nie byle jakim przeciwnikiem. Krakowianie mają jednakowoż sposób na Raków, w 7 dotychczasowych spotkaniach w ekstraklasie nie przegrali ani razu (4 wygrane i 3 remisy).

Początkowo przeważali goście, strzelali Lopez i Kochergin. Gospodarze byli jednak tego dnia bardzo, bardzo skuteczni. W 28. minucie fantastycznie z wolnego z 17 m do siatki przy lewym słupku przymierzył Konoplyanka. To jego pierwszy gol w polskiej ekstraklasie.

Cztery minuty później było 2-0, po błyskawicznej akcji. Makuch podał do Rasmussena, ten do wybiegającego na pozycję Rakoczego, który z pierwszej piłki precyzyjnie strzelił z 15 m w lewy, dolny róg.

Częstochowianie mogli złapać kontakt w 45+1. minucie. Stojący tyłem do bramki Kun trafił piłką w poprzeczkę, do dobitki doskoczył Wdowiak, mocno uderzył, ale ofiarną interwencją popisał się Rodin zapobiegając utracie gola.

Zaraz po przerwie Cracovia podwyższyła na 3-0. Konoplyanka uruchomił na lewym skrzydle Siplaka, ten dograł spod linii końcowej na 12. metr, a Rakoczy uderzył w "krótki" róg zaskakując Kovacevica.

Goście nie rezygnowalli. Po strzale Wdowiaka w 53. minucie piłkę sprzed bramki wybił Jugas. W 62. minucie strzał Gutkovskisa z prawej strony obronił Niemczycki, a w 69. minucie Rundic z 3 metrów przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Pasy też miały jeszcze parę okazji. W 65. minucie finalizujący kontrę Makuch uderzył z 14 m tuż obok słupka, a w 73. minucie "główkę" Jablonsky'ego obronił Kovacevic.

Statystyka meczu: 15:15 w strzałach, 5:5 w celnych, 38:62% w posiadaniu piłki, 3:9 w kornerachi 108.5:114 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.