Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Żegnamy Redaktora Andrzeja Stanowskiego2022-08-23 20:53:00

Zmarł red. Andrzej Stanowski, znakomity dziennikarz sportowy, wielki fan sportu i sportowców, przez kilkadziesiąt lat związany z krakowskimi redakcjami - "Dziennikiem Polskim", "Gazetą Krakowską", "Czasem Krakowskim". Mieliśmy zaszczyt współpracować z Nim podczas naszej dziennikarskiej przygody.  


Specjalizował się w sportach zimowych, m.in. skokach i biegach narciarskich, hokeju na lodzie. Był reporterem z wielu wielkich wydarzeń sportowych, w tym najbardziej prestiżowych - zimowych i letnich igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy czy swojego ulubionego Turnieju Czterech Skoczni. Był też współautorem książkowych biografii Adama Małysza i Justyny Kowalczyk. 


Przez lata pisał też o piłce nożnej i swojej Cracovii. Był jej wiernym, ale wymagającym kibicem. Kolejni trenerzy "Pasów" często musieli podczas konferencji prasowych mierzyć się z jego dociekliwymi pytaniami. Piłkarze i działacze klubowi z niecierpliwością czekali na jego pomeczowe komentarze. 


Kochał dziennikarską robotę, żył nią i nigdy nie stracił w niej entuzjazmu.  Był w tym wzorem dla kolejnych pokoleń adeptów dziennikarstwa, zawsze życzliwym dla młodszych koleżanek i kolegów, pełnym werwy i cudownego poczucia humoru. 

Zmarł dziś, 23 sierpnia 2022 r., po ciężkiej chorobie. Miał 83 lata.  


Żegnamy Redaktora Andrzeja z niedowierzaniem i wielkim żalem. Rodzinie składamy wyrazy serdeczne wyrazy współczucia. 


Zespół Sportowego Tempa.pl


Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 30 sierpnia, o godz. 13 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim.

Aktualizacja 25.08.2022 18:00


astanowski.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty