Pasy zastopowane w Mielcu2022-08-05 23:20:00

W 4. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia straciła pierwsze punkty, przegrywając w Mielcu ze Stalą 0-2. Pasy od 57. minuty grały w dziesiątkę.

Stal Mielec - Cracovia 2-0 (1-0)

1-0 Kamil Pestka 43 (głową, samob.)

2-0 Maciej Domański 59 (karny)

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Jablonsky (2), Kakabadze (Cracovia). Czerwona kartka: Jablonsky (Cracovia, 57, druga żółta). Widzów 6543.

STAL: Mrozek - Wolski (84 Hiszpański), Kasperkiewicz, Matras, Barauskas, Getinger (84 Leandro) - Gerbowski (76 Kardyś), Wlazło (84 Żyra), Domański - Lebedyński (65 Mat. Mak), Hamulic.

CRACOVIA: Niemczycki - Kakabadze, Jugas, Jablonsky, Ghita, Pestka (67 Rapa) - Rakoczy (60 Siplak), Loshaj (46 Oshima), Rasmussen, Myszor (46 Kaellman) - Makuch (74 Knap).

Stal przerwała serię 3 zwycięstw Cracovii, wygrywając zasłużenie. Pierwszą okazję miał Wlazło w 11. minucie, uderzył z woleja z prawej strony, ale Niemczycki wykazał się refleksem. 20 minut później, w podobnej sytuacji znalazł się Makuch, tym razem dobrą interwencją popisał się Mrozek.

Kluczowy w tym meczu moment nastąpił w 43. minucie. Gospodarze ładnie rozegrali akcję, po dośrodkowaniu Domańskiego, z prawej strony głową piłkę przed bramkę posłał Matras, podanie przeciął Pestka i "szczupakiem" pokonał Niemczyckiego. Analizy VAR nie było, a być może szkoda, bo zanim futbolówka doszła dotarła do Matrasa nieprzepisowo powstrzymywał Kakabadzego będący na spalonym Kasperkiewicz...

Mielczanie po objęciu prowadzenia złapali wiatr w żagle. Po przerwie dwa razy zatrudniał Niemczyckiego Domański, a w 54. minucie po wrzutce z kornera Jablonsky sfaulował Kasperkiewicza. Wychwycił to dopiero VAR, Jablonsky za drugą żółtą kartkę zobaczył czerwoną, a Domański pewnie wykonał karnego.

Dopiero w końcówce krakowianie próbowali bardziej konkretnie zaatakować. W 80. i 83. minucie strzały Ghity i Kaellmana bronił Mrozek, podobnie jak uderzenie Kaellmana w 90+1. minucie w sytuacji sam na sam.

Statystyka meczu: 10:11 w strzałach, 4:5 w celnych, 54:46% w posiadaniu piłki, 5:2 w kornerach i 112:104 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.