Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Wisła ma nowego piłkarza2022-01-16 22:27:00

19-letni skrzydłowy Momo Cissé w Wiśle Kraków. Gwinejczyk trafił pod Wawel z niemieckiego VfB Stuttgart na zasadzie 1,5-rocznego wypożyczenia. Wisła liczy, że godnie zastąpi Yawa Yeboaha.


Momo Cissé urodził się 17 października 2002 roku w stolicy Gwinei - mieście Konakry. Piłkarskiego rzemiosła uczył się jednak we Francji, szkoląc się pod okiem trenerów Paris FC, skąd w 2017 roku przeniósł się do Le Havre AC i zasilił młodzieżowe drużyny klubu z Normandii.  Na początku 2019 roku został włączony do zespołu rezerw niebiesko-błękitnych, a poprzez występy w rozgrywkach Championnat National 2 mógł zaprezentować walory na szczeblu seniorskim. W sierpniu 2020 roku Cissé zdecydował się postawić kolejny krok w swojej karierze i przeniósł się do Niemiec, dołączając do zespołu VfB Suttagart. W barwach Die Roten zadebiutował w Bundeslidze, w której dotychczas rozegrał 5 spotkań. 


Przeprowadzka Momo Cissé pod Wawel była możliwa dzięki wcześniejszym rozmowom zainicjowanym przez Jakuba Błaszczykowskiego. Znajomość kapitana Białej Gwiazdy z dyrektorem sportowym VfB Stuttgart - Svenem Mislintatem - pozwoliła Wiśle na zakontraktowanie skrzydłowego. 


„Momo jest młodym i utalentowanym piłkarzem, który w swej krótkiej karierze zdążył otrzeć się o Bundesligę. Liczymy, że swoją szybkością, dynamiką oraz dryblingiem urozmaici naszą grę w ofensywie. To zawodnik z wielkim potencjałem i mamy wielką nadzieję, że kibice szybko się o tym przekonają” - powiedział Tomasz Pasieczny, Dyrektor Sportowy Wisły Kraków. 

wisłakrakow.pl


momocisse.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty