Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Piłkarscy baronowie obradują w Wieliczce2022-01-14 20:39:00

16 prezesów wszystkich wojewódzkich związków piłki nożnej w Polsce obraduje w ten weekend w Małopolsce. 12 z nich to członkowie zarządu PZPN, 4 w randzie wiceprezesów. Na zaproszenie prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszarda Kołtuna przyjechali do Wieliczki na drugie w tej kadencji forum prezesów. 


W obradach biorą udział m.in. wiceprezesi Polskiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak (Łódzki ZPN), Henryk Kula (Śląski ZPN), Maciej Mateńko (Zachodniopomorski ZPN), Mieczysław Golba (Podkarpacki ZPN) oraz Marek Łukiewski, zastępca sekretarza generalnego PZPN, prezes Warmińsko-Mazurskiego ZPN i inni piłkarscy baronowie, z których większość zasiada w zarządzie PZPN (m.in.: Tomasz Garbowski, Zbigniew Bartnik, Paweł Wojtala, Radosław Michalski, Eugeniusz Nowak, Sławomir Kopczewski, Robert Skowron, Sławomir Pietrzyk). - Rozmawialiśmy o najważniejszych obecnie sprawach amatorskiej i zawodowej piłki  m.in.: o potrzebach klubów wobec rosnących powszechnie cen i kosztów działalności, ryczałtach sędziowskich, unifikacji rozgrywek młodzieżowych, certyfikacji szkółek piłkarskich i uruchomieniu tzw. zielonej certyfikacji dla mniejszych klubów, korektach w strukturze rozgrywek centralnych lig juniorskich. Wypracowane w Wieliczce wnioski trafią w formie rekomendacji pod obrady zarządu PZPN - mówi prezes MZPN Ryszard Kołtun. 


W obradach miał też wziąć udział prezes PZPN Cezary Kulesza, który w tym tygodniu w środę gościł w Krakowie i spotkał się na kolacji z prezesem MZPN. Ostatecznie prezes Kulesza do Wieliczki nie zdążył, bo brał dziś udział w konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim i ogłoszeniu Programu Wsparcia Mistrzów. W jego ramach w ciągu 5 lat z budżetu państwa do sportowców i klubów różnych dyscyplin (m.in. piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej czy koszykówki) ma trafić 700 milionów złotych, w tym 150 milionów do klubów piłki nożnej na inwestycje w infrastrukturę.

ST


prezesiwzpn1.jpg
prezesiwzpn2022.jpg
prezesiwzpn20221a.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty