Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Curling w TAURON Arenie Kraków: KAMIEŃ I SZCZOTKA!2021-11-29 20:52:00

Będzie JEDYNY i NAJ! Co takiego? Sezonowy tor curlingowy w TAURON Arenie Kraków. – To będzie pierwsze i na co najmniej kilka lat, jedyne takie miejsce w Krakowie i Małopolsce – mówią  organizatorzy. Od 15 grudnia zapraszamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez Krakowski Klub Curlingowy na parkingu podziemnym największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.


- Curling to sport, którego może spróbować każdy niezależnie od wieku, kondycji, płci, sprawności. Co więcej, jest świetną formą integracji i dobrej zabawy. Pozwala też spróbować czegoś nowego i idealne świetnie wpisuje się w ideę „Zimowej Areny” – mówi Agnieszka Wojtysiak, rzecznik prasowy Krakowskiego Klubu Curlingowego.


Na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków (wejście od strony ul. Dąbskiej/ parkingu autobusowego) zbudowane zostaną dwa tory o pełnowymiarowej długości. Obiekt będzie dostępny dla chętnych od 15 grudnia do końca marca 2022 r.


Godziny otwarcia i rezerwacja miejsc

Tor będzie dostępny od wtorku do piątku w godz. 14:00-22:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10:00-22:00.

Dostępny będzie w dwóch formach:

- wejść biletowanych – każdy będzie mógł wchodzić indywidualnie na tor, wykupując bilet wstępu i pod okiem instruktora bawić się z innymi uczestnikami curlingiem. Taka forma będzie dostępna od wtorku do piątku w godz. 14:00-18:00, w soboty i niedziele w godz. 12:00-16:00.

- rezerwacji toru – tor będzie dostępny na wyłączność dla grup zorganizowanych. Wymagana będzie wcześniejsza rejestracji na godzinę i funkcjonować będzie w pozostałych porach (wtorek – piątek w godz. 18:00-22:00, sobota – niedziela: w godz.10:00-12:00 i 16:00-22:00). Rezerwacja będzie możliwa za pośrednictwem strony internetowej KKC www.kkc-curling.pl oraz www.curlingwkrakowie.pl. 


Uczestnicy zajęć będą mieli zapewniony wszelki sprzęt curlingowy i akcesoria niezbędne do zabawy / gry w curling. Cały czas będą także wspierani i nadzorowani przez instruktorów klubowych. Będzie się to zawierać w cenie biletu/wynajmu.

Ceny biletów wejść biletowych na godzinę: 

- ulgowy – 12 zł

- normalny – 20 zł.

***

Curling to zimowy sport olimpijski, w którym najważniejsze są precyzja i taktyka. Do gry w curling potrzebne są: odpowiednie obuwie, szczotka curlingowa, granitowe kamienie oraz odpowiednio przygotowane lodowisko. 

Curling jest sportem na całe życie. Uprawiać go mogą wszyscy niezależnie od płci, stopnia sprawności czy wieku. W curling można grać od 6 do 100 lat. Grać można na lodzie sztucznym lub naturalnym, po odpowiednim przygotowaniu. Jest to sport integracyjny, a także uprawiany przez osoby niepełnosprawne na wózkach.

Reguły gry

Curling rozgrywany jest na tafli lodu w kształcie prostokąta, na której narysowane są dwa zestawy specjalnych kół, zwanych domami. W grze mogą wziąć udział dwa zespoły składające się z czterech zawodników. Każdej drużynie przyznawane jest po 8 kamieni w różnych kolorach, a rozgrywka polega na ich naprzemiennych ślizgach – raz jednej drużyny, raz drugiej. 

Celem gry jest umieszczenie kamieni jak najbliżej środka koła (domu). Wygrywa ta drużyna, która ma więcej kamieni w domu. Punktowane są tylko kamienie będące bliżej środka domu niż kamienie przeciwnika.

Aby zapanować nad torem ruchu kamienia, trzeba nadać mu odpowiedni kąt i rotację. W celu ulepszenia trajektorii ruchu kamienia dopuszczalne jest szczotkowanie tafli lodu, co polepsza jego tor oraz zwiększa odległość. Jeden mecz curlingowy ma zazwyczaj osiem rund (endów), a w jednej rundzie gry można zdobyć maksymalnie osiem punktów. Aby wygrać, należy obrać odpowiednią taktykę.

***

Krakowski Klub Curlingowy działa od ponad 18 lat. Obecnie ma 62 członków i 10 drużyn. W ciągu sezonu w jego otwartych zajęciach bierze ponad 850 osób. Organizuje turnieje, rozgrywki ligi i obozy dla zawodników. Współpracuje z PFCK i  Światową Federacją Curlingu.

Dodatkowe informacje o klubie są dostępne na stronie: www.kkc-curling.pl, www.facebook.com/kkc.curling 


Katarzyna Fiedorowicz-Razmus

Rzecznik Prasowy Areny Kraków S.A.
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty