Kiosk
- STANISŁAW STRUG. Dopiero w liceum zyskałem szansę gry na boisku z bramkami
- MARIAN FIDO. Człowiek, któremu chce się chcieć
- JAN KOWALCZYK. Sport bez rywalizacji przestaje być sportem
- FUTBOL MAŁOPOLSKI. Grzegorz Bartosz: Garbarnia jest jedna. Zrobię wszystko, aby mówiła jednym głosem
- Paulo Sousa: Ufam umiejętnościom polskich piłkarzy
- Ranking "Forbesa": Wpływowy Lewandowski
- Za miesiąc Wisła Kraków SA będzie mieć Akademię
- Boniek: Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej same podejmą decyzje w sprawie dokończenia sezonu w III lidze i klasach niższych
- Małopolska chciałaby grać...
- Nie ma decyzji w sprawie III ligi i klas niższych
MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
- VIII Omnibus Sportowy w Darłowie - konkurs korespondencyjny
- VIII Omnibus sportowy w Darłowie - PYTANIA ELIMINACYJNE
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych: pytania i odpowiedzi
- Adam Sokołowski mistrzem kibiców XXI wieku
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych w Kluczborku
- OMNIBUS SPORTOWY. Któżby inny: Adam Sokołowski!
- Konkurs Piłkarski Ekspert – EURO 2024 na mecie
- KONKURS. Piłkarski Ekspert – Euro 2024
Marian Fido ponownie prezesem Podokręgu Piłki Nożnej Żabno. Na dzisiejszym walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym był jedynym kandydatem na to stanowisko i został wybrany jednogłośnie.
Dąbrowsko-Nadwiślański Podokręg PN w Żabnie działa na styku powiatu dąbrowskiego i tarnowskiego, z obszaru tego drugiego w gminach Lisia Góra, Radłów, Wietrzychowice i Żabno. Sportową wizytówką, wyróżniającą w skali futbolu ogólnopolskiego, jest ekstraklasowy Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Ponadto jedna drużyna grała w obecnym sezonie w IV lidze, 8 w klasie okręgowej, 3 zespoły młodzieżowe występowały na szczeblu wojewódzkim, a 32 na szczeblu okręgowym. Działają dwie akademie piłkarskie - w Dąbrowie Tarnowskiej i będąca wzorem do naśladowania placówka w Radłowie.
- Nastąpiła poprawa bazy sportowej, a stadion w Niecieczy to "perełka" w naszej rzeczywistości piłkarskiej - mówił nie bez dumy prezes Marian Fido składając sprawozdanie z 4-letniej kadencji. Chwalić się też można obiektami w Radłowie, Mędrzechowie, Karsach czy Bolesławiu. Służy środowisku 11 orlików oraz hale w Dąbrowie Tarnowskiej i Żabnie. Ale oprócz pozytywów jest też skrzecząca rzeczywistość - brak sponsorów. Kluby pozostają na garnuszku samorządów lokalnych, a środki od nich płynące są bardzo skromne, od 5 do 18 tys. zł na klub w zależności od klasy rozgrywkowej.
- Z uwagi na niskie wynagrodzenie brakuje kadry do szkolenia dzieci i młodzieży, maleje ilość działaczy w terenie, wyjazdy zawodników do pracy za granicą dekompletują drużyny, a społeczni działacze klubów niższych klas muszą się zderzać z rosnącą biurokracją - mówił prezes Fido o problemach z jakimi boryka się miejscowe środowisko piłkarskie.
W obradach uczestniczyło 21 spośród 42 uprawnionych delegatów. W dyskusji poruszano m.in. kwestię rozgraniczenia futbolu amatorskiego od profesjonalnego, jak również większej samodzielności podokręgu w strukturach TOZPN. Na nurtujące działaczy pytania odpowiadali reprezentujący Małopolski Związek Piłki Nożnej: prezes Ryszard Niemiec, wiceprezes Tadeusz Kędzior i przewodniczący Wydziału Gier Ryszard Kołtun.
Do Zarządu PPN Żabno weszli: Marian Fido (prezes) oraz Zbigniew Lustofin, Robert Karagicz, Kazimierz Grzebieniowski, Jacek Patoń, Ryszard Łoś, Marek Kowalik, Paweł Wolański i przewodniczący Kolegium Sędziów Żabno.
Delegatami na walne zebranie wyborcze MZPN wybrani zostali: Marian Fido, Zbigniew Lustofin, Roman Oleksy, Ryszard Łoś, Rafał Kaczówka i Ryszard Kołtun; rezerwowi: Jacek Patoń i Krzysztof Spilski.
Flesz z kraju i ze świata
- Marciniak sędzią, a... Krzysztyniak delegatem
- PIŁKA RĘCZNA. Jota Gonzalez selekcjonerem biało-czerwonych
- Puchar Polski dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla (FOTO 2)
- TAURON Puchar Polski dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Klątwa została zdjęta (FOTO)
- Puchar Polski wraca do Kielc
- Siatkarze z Jastrzębia i Zawiercia w finale TAURON Pucharu Polski: krakowskie deja vu
- PIŁKA RĘCZNA. Polki z awansem na MŚ
- Koszykarki z Gdyni mistrzyniami Polski
- Finałowy turniej Pucharu Polski siatkarzy w Krakowie: 30 tysięcy widzów na trybunach, doborowy kwartet pretendentów
- Zmarł Leo Beenhakker
- Biało-czerwone o krok od awansu
- Bayern - Inter (FOTO)
- VIII Omnibus Sportowy w Darłowie - konkurs korespondencyjny
- Superpuchar Polski dla Jagiellonii, niedosyt Wisły
- 2-0 z Maltą, dublet Świderskiego (FOTO)
Sportowa Małopolska
- Marciniak sędzią, a... Krzysztyniak delegatem
- Małopolska gra 26 kwietnia
- Puchar Polski dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla (FOTO 2)
- TAURON Puchar Polski dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Klątwa została zdjęta (FOTO)
- Siatkarze z Jastrzębia i Zawiercia w finale TAURON Pucharu Polski: krakowskie deja vu
- Finałowy turniej Pucharu Polski siatkarzy w Krakowie: 30 tysięcy widzów na trybunach, doborowy kwartet pretendentów
- Puszcza - Raków (FOTO)
- Wisła - Kotwica (FOTO 2)
- Wisła - Kotwica (FOTO)
- 1-0 z Rumunią w Niecieczy
- Podokręg Piłki Nożnej Olkusz punktuje red. Migę
- Hutnik - Wieczysta (FOTO)
- W Niecieczy Elite League U20: Polska – Rumunia
- Wisła - Górnik (FOTO 2)
- Wisła - Górnik (FOTO)
- Podhalanin wycofał się z IV ligi!
- Puszcza - Motor (FOTO)
- Najlepsi trenerzy Małopolski: od Kroczka do Peszki
- PP: Polonia - Puszcza (FOTO)
- Angel Rodado małopolskim piłkarzem roku 2024