Kiosk
- STANISŁAW STRUG. Dopiero w liceum zyskałem szansę gry na boisku z bramkami
- MARIAN FIDO. Człowiek, któremu chce się chcieć
- JAN KOWALCZYK. Sport bez rywalizacji przestaje być sportem
- FUTBOL MAŁOPOLSKI. Grzegorz Bartosz: Garbarnia jest jedna. Zrobię wszystko, aby mówiła jednym głosem
- Paulo Sousa: Ufam umiejętnościom polskich piłkarzy
- Ranking "Forbesa": Wpływowy Lewandowski
- Za miesiąc Wisła Kraków SA będzie mieć Akademię
- Boniek: Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej same podejmą decyzje w sprawie dokończenia sezonu w III lidze i klasach niższych
- Małopolska chciałaby grać...
- Nie ma decyzji w sprawie III ligi i klas niższych
MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025
- VIII Omnibus Sportowy w Darłowie - konkurs korespondencyjny
- VIII Omnibus sportowy w Darłowie - PYTANIA ELIMINACYJNE
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych: pytania i odpowiedzi
- Adam Sokołowski mistrzem kibiców XXI wieku
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych w Kluczborku
- OMNIBUS SPORTOWY. Któżby inny: Adam Sokołowski!
- Konkurs Piłkarski Ekspert – EURO 2024 na mecie
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zrobiła pierwszy krok do zdobycia mistrzostwa Polski. W pierwszym meczu finałowej rywalizacji pokonała w trzech setach Asseco Resovię Rzeszów. Drugi pojedynek tych drużyn odbędzie się w poniedziałek.
ZAKSAKędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia 3:0 (28:26, 25:20, 25:23)
ZAKSA: Zagumny, Ruciak, Fonteles, Możdżonek, Wiśniewski, Rouzier, Gacek (libero) oraz Gladyr, Pilarz, Kapelus.
RESOVIA: Tichacek, Lotman, Akhrem, Nowakowski, Kosok, Schops, Ignaczak (libero) oraz Dobrowolski, Grzyb, Bartman, Kovacević, Perłowski.
ZAKSA błyskawicznie objęła prowadzenie 4:0, ale na pierwszej przerwie technicznej, to goście mieli punkt przewagi. W grze obu zespołów było sporo nerwowości, niedokładnych zagrań i błędów. Kiedy Felipe Fonteles skończył trzy ataki z rzędu, a Łukasz Wiśniewski uderzył z przechodzącej, kędzierzynianie odskoczyli na 14:9. Za moment Marcin Możdżonek skończył atak ze środka, a w kolejnej akcji zablokował Jochena Shopsa i nasz zespół miał już sześć punktów przewagi (17:11). Resovia walczyła i częściowo odrobiła straty (18:17). Błyskawicznie odpowiedział ze skrzydła Michał Ruciak, a Wiśniewski zablokował Piotra Nowakowskiego i miejscowi mieli cztery punkty przewagi (21:17).
Gdy ZAKSA doprowadziła do pierwszego setbola (24:21), pewnie nikt nie spodziewał się późniejszych emocji. Wiśniewski zepsuł serwis, a dwa razy na blok Nowakowskiego nadział się Fonteles i było po 24. W kolejnej akcji brazylijski przyjmujący posłała atak w aut i to rzeszowianie mieli setbola. Fonteles w końcu przełamał się i wyrównał. Ponowne prowadzenie gospodarzom dał as serwisowy Rouziera. Zwycięski punkt w kolejnym przejściu bezpośrednio z zagrywki zdobył Fonteles.
W drugiej odsłonie siatkarze z Kędzierzyna-Koźla zagrali pewniej. Prowadzili od początku do końca. Rozegrał się Rouzier, który imponował skutecznością w ataku, dołożył też dobry blok oraz zagrywkę. ZAKSA prowadziła 3:1, 5:2 i 9:5, 20:16 i wygrała do 20.
Zespół z Rzeszowa próbował odwrócić losy meczu w trzeciej partii. Dobrą zmianę w szeregach gości dał Zbigniew Bartman, który poderwał swoich kolegów. Obrońcy mistrzowskiego tytułu objęli prowadzenie 7:4. ZAKSA wyrównała, a gdy Wiśniewski zablokował Bartmana, miał punkt przewagi (13:12). Podopieczni Andrzeja Kowala nie rezygnowali. Bartman wykorzystał kontrę, a Grzegorz Kosok zatrzymał atak Ruciaka i Resovia odskoczyła na trzy punkty (21:18). Gracze ZAKSY pokazali kunszt w końcówce. Kontaktowy punkt zdobył Ruciak (22:23). Później przyjmujący stanął w polu zagrywki i posłał trzy mocne serwisy. Wyrównał Fonteles z przechodzącej. Za moment Lotman uderzył w aut, a w trzeciej akcji Ruciak wykorzystał kontrę i gospodarze unieśli ręce w geście triumfu.
zaksa.pl/st
- Puchar Polski dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla (FOTO 2)
- TAURON Puchar Polski dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Klątwa została zdjęta (FOTO)
- Siatkarze z Jastrzębia i Zawiercia w finale TAURON Pucharu Polski: krakowskie deja vu
- Finałowy turniej Pucharu Polski siatkarzy w Krakowie: 30 tysięcy widzów na trybunach, doborowy kwartet pretendentów
- XXI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: polscy siatkarze najlepsi w Krakowie
- XXI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: Dreszczowiec ze szczęśliwym zakończeniem
- XXI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: polscy siatkarze rozpoczęli z przytupem
- XXI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: przedolimpijski sprawdzian siatkarzy w Krakowie
- Superfinał Ligi Mistrzów nie dla Jastrzębskiego Węgla
- Puchar Polski dla siatkarzy Zawiercia: Pierwszy tytuł smakuje najlepiej
- Puchar Polski siatkarzy: Jastrzębski Węgiel czy Warta Zawiercie?
- W TAURON Arenie Kraków: Celem siatkarzy Puchar Polski
- Siatkówka. Jastrzębski Węgiel w ćwierćfinale LM (FOTO)
- Medal PZPS dla trenera Lesława Kędryny
- Edward Skorek: Nie można wygrać wszystkiego!
- Włoscy siatkarze triumfatorami XX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera: dominacja mistrzów świata i Europy
- XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: Doborowy kwartet na jubileusz
- Polscy siatkarze ze złotymi medalami Ligi Narodów. Małopolskie akcenty wielkiego sukcesu
- Olivia Różański: Od dziecka chciałam grać dla Polski
- Gorące powitanie polskich siatkarek w Krakowie
- Gala Polskiej Ligi Siatkówki 2023: Tomasz Fornal i Monika Fedusio głównymi laureatami
- Aleja Gwiazd Siatkówki 2023
- LIGA MISTRZÓW. Zaksa po raz trzeci!
- MMP siatkarek: Brąz wieliczanek
- Nie żyje Ryszard Miś, ceniony trener siatkówki
- Gdańsk gospodarzem finałowego turnieju VNL mężczyzn
- RYSZARD NIEMIEC o pasjonującym maratonie w wydaniu żeńskiej siatkówki
- RYSZARD NIEMIEC w obronie działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej
- Siatkówka: Triumf Francji w Lidze Narodów, biało-czerwoni z brązem
- Katowice i Gliwice miastami-gospodarzami MŚ siatkarzy
- Liga Mistrzów siatkarzy: ZAKSA znów najlepsza w Europie
- Siatkówka: Police po raz dziesiąty
- Nie będzie MŚ siatkarzy w Rosji
- 30 kandydatów na stanowiska trenerów reprezentacji w siatkówce
- RYSZARD NIEMIEC dobrze o siatkówce, a źle o koszykówce
- PZPS się ukonstytuował
- MŚ U21: Brąz dla polskich siatkarzy
- Losowanie MŚ siatkarzy: Zagramy z USA
- RYSZARD NIEMIEC o wyborach w Polskim Związku Piłki Siatkowej
- Sebastian Świderski prezesem PZPS
- ME siatkarzy: Brąz biało-czerwonych, pożegnanie Heynena
- Słoweński koszmar biało-czerwonych
- Rezygnacja Jacka Nawrockiego
- ME siatkarzy: Rosja pokonana, biało-czerwoni w półfinale
- ME siatkarzy: W ćwierćfinale z Rosjanami, czeska sensacja
- ME siatkarzy: O ćwierćfinał z Finami
- ME siatkarzy: Wygrana z Grekami
- ME siatkarzy: Wygrana z Serbami
- Serbki poskromione przez Włoszki
- ME siatkarzy: Wygrana z Portugalią
więcej wiadomości >>>