Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka
Liga Światowa: Milion dolarów dla Brazylii2010-07-26 08:35:00

Siatkarze Brazylii wygrali Ligę Światową po raz dziewiąty. W meczu finałowym w Cordobie (Argentyna) pokonali Rosję 3-1 i za zwycięstwo otrzymali milion dolarów.


Pretendentów do korony było wielu, ale "canarinhos" pokonali ich wszystkich i wyprzedzili Włochy w ilości triumfów w LŚ. Najlepsza drużyna świata w rundzie interkontynentalnej przegrała tylko jeden mecz - z Holandią, a później w sensacyjnym stylu odniosła 13 kolejnych zwycięstw!
W historii Ligi Brazylia ma rekordową ilość medali - 15 (9-2-4)

- Rosja była bardzo silna, ale potrafiliśmy wykorzystać błędy rywali - powiedział Dante, powołany ponownie do reprezentacji po paru latach.
- Nie pozwoliliśmy, by Rosja użyła swej najmocniejszej broni, zagrywki. Popełniliśmy zbyt dużo błędów w trzecim secie, ale w czwartym wróciliśmy do gry - skomentował Bernardo Rezende, trener brazylijskiego teamu.

Gwiazdą mecz był MVP turnieju - Murilo. 29-letni siatkarz stanowił nieustanne zagrożenie dla rywali swymi niewiarygodnymi atakami i supermocnymi zagrywkami. Uznano go za godnego następcę słynnego Giby, który był zresztą kapitanem zespołu.

Pokonana Rosja otrzymała nagrodę w wysokości 500 tys. dolarów, a trzecia Serbia - 300 tys.

Finał
Brazylia - Rosja 3-1 (25-22, 25-22, 16-25, 25-23)
BRAZYLIA:
Marlon (3), Murilo (8), Theo (16), Rodrigao (9), Lucas (2), Dante (18), Mario (libero, 1) oraz Bruno, Joao Paulo (2), Sidao (2), Giba (1). Nie grał Thiago.
Trener Bernardo Rezende.
ROSJA: Grankin (1), Biriukow, Bierieżko (11), Muserskij (16), Wołkow (7), Michajłow (20), Komarow (libero) oraz Połtawskij (3), Krasikow (8), Makarow (2), Kazakow. Nie grał kontuzjowany Chtiej.
Trener Daniele Bagnoli.
Sędziowali: K. Kim (Korea) i U. Sokullu (Turcja).


O 3. miejsce

Serbia - Kuba 3-2 ((28-30, 25-20, 22-25, 25-22, 15-12)

Kolejność Ligi Światowej 2010 (w nawiasach miejsce w ub. roku)
1. Brazylia (1)
2. Rosja (3)
3. Serbia (2)
4. Kuba (4)
5. Argentyna (5)
6. Włochy (7)
7. Bułgaria (12)
8. USA (6)
9. Niemcy (-)
10. Polska (9)
11. Holandia (10)
12. Francja (11)
13. Finlandia (8)
14. Egipt (-)
15. Chiny (13)
16. Korea (14)

Najlepsi gracze (brano pod uwagę pierwsze cztery zespoły)
Atakujący: Maksim Michajłow (Rosja)
Blokujący: Dmitrij Muserskij (Rosja)
Zagrywający: Joandry Leal (Kuba)
Libero: Mario (Brazylia)
Rozgrywający: Siergiej Grankin (Rosja)
Punktujący: Maksim Michajłow (Rosja)
MVP: Murilo (Brazylia)

 

rst


siabraza.jpg



więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty