Strona główna > Siatkówka > Ligi polskie
Wisłok Strzyżów w II lidze!2009-09-06 14:01:00 Jacek Czochara

Siatkarze Wisłoka Strzyżów pokonali w niedzielnym meczu AZS Politechnikę Lublin 3-0 i zajęli pierwsze miejsce w turnieju barażowym, którego byli gospodarzem. Awans do II ligi przypieczętowali w pięknym stylu, nie dając rywalom najmniejszych szans nawet na ugranie seta.

Wisłok Strzyżów - AZS Politechnika Lublin 3-0 (25-10, 25-12, 25-18)

WISŁOK: Wilk, P. Podpora, Soja, Armata, Mardoń, Krzysiak, J. Podpora (libero) oraz Włodyka, Znamirowski, Midura, Litak.

Dwa sety były potrzebne siatkarzom Wisłoka, aby ukończyć turniej barażowy na pierwszej pozycji. Plan wykonali błyskawicznie, deklasując lubelskiego rywala. Nie mieli też problemów, by w kolejnej partii przypieczętować swą wygraną i awans do II ligi.

Wyniki turnieju: Wisłok Strzyżów - STS Skarżysko-Kamienna 3-1, STS Skarżysko-Kamienna - AZS Politechnika Lublin 3-1, Wisłok Strzyżów - AZS Politechnika Lublin 3-0.

Tabela:

1. Wisłok Strzyżów 4 6-1

2. STS Skarżysko Kamienna 3 4-4

3. AZS Politechnika Lublin 2 1-6

Do II ligi awansowały dwa pierwsze zespoły. Inauguracyjny mecz Wisłok rozegra we wlasnej hali z Karpatami Krosno 26 września.