Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Siatkówka > II liga mężczyzn
Wanda Kraków wycofała się z II ligi siatkarzy2012-12-12 17:43:00

Zarząd Klubu Sportowego Wanda Kraków wycofał zespół siatkówki męskiej KS Wanda Instal Kraków z rozgrywek II ligi grupy IV - potwierdził dziś oficjalnie PZPS.


Wanda poinformowała PZPS, że  „powodem tak drastycznej decyzji jest bardzo ciężka sytuacja finansowa klubu i dbałość o interesy sportowe zawodników, którzy do 31.12.2012 r. mają możliwość zmiany barw klubowych.”

Przegrany 0:3 sobotni mecz z Błękitnymi Ropczyce był więc ostatnim spotkaniem krakowian w II lidze mężczyzn. Teraz zespół będzie relegowany klasę niżej. Krakowianie w I rundzie fazy zasadniczej wygrali trzy mecze, przegrali pięć i z 8 pkt zajmują przedostatnie miejsce w tabeli grupy 4.  - W krótkim okresie awansowaliśmy z IV do II ligi, potem w ciągu dwóch lat udało nam się awansować również do I ligi. Wydawało nam się, że wówczas już mamy taki produkt marketingowy, który przyciągnie inwestorów. Faktycznie byli sponsorzy, ale nie było ich tylu, żeby się udało zbudować zespół na utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej. Walczyliśmy w poprzednim sezonie, by wytrwać do końca - mówi dyrektor klubu i trener Grzegorz Silczuk. - Postanowiliśmy zacząć więc znów od II ligi, okazało się jednak, że sponsorzy są bardzo niecierpliwi i chcieliby, byśmy grali najlepiej w PlusLidze. Cień szansy był jeszcze przed sezonem, ale przegraliśmy losowanie i w I lidze znalazł się inny zespół. Po dobrym początku wydawało nam się, że jeszcze jest szansa na znalezienie finansowania drużyny, niestety, nie udało się. Ja jako dyrektor klubu nie mogę pozwolić, by sekcja finansowa dalej generowała długi - mówi Silczuk. - Troszkę się zawiodłem też na postawie zawodników, może gdyby lepiej grali, to i sytuacja byłaby inna. Wyniki sportowe przelały już czarę goryczy.


Zgodnie z Przepisami Sportowo-Organizacyjnymi PZPS Wydział Rozgrywek powinien na najbliższym swoim posiedzeniu anulować wszystkie punkty zdobyte przez Wandę w I rundzie i zachować punkty zdobyte przez ligowych rywali w meczach z krakowianami. Wanda automatycznie zajmie ostatnie miejsce w lidze i zostanie relegowana do rozgrywek wojewódzkich. Zawodnicy Wandy mają czas do końca roku na ewentualną zmianę barw klubowych.
ST/wandakrakow.com/siatka.org/pzps.pl
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty