Strona główna > Siatkówka > II liga mężczyzn
II liga siatkarzy: Contimax nie dogonił Wawelu2011-12-04 18:47:00

W derbach Małopolski Contimax MOSir Bochnia przegrał z Wawelem AGH Kraków 2-3. Krakowianie prowadzili już 2-0, ale dali się rywalom odrodzić i dopiero w tie-breaku sięgnęli na zwycięstwo.

Siatkarze Wawelu wygrali pewnie dwa pierwsze sety, więc samych siebie zdziwili w trzeciej partii, gdy szybko przegrywali 5:12, a potem nawet 6:22. Nie zdołali w tej partii przekroczyć granicy choćby 10 punktów.

Bochnianie poczuli szansę i poszli za ciosem w czwartym secie. Najpierw gra była w nim wyrównana, a potem gospodarze zaczęli powiększać przewagę (8:6, 12:8, 20:14), aż wygrali 25:19.

Wawel wrócił do walki w tie-breaku. Był w nim od początku o krok przed przeciwnikiem (5-3, 10-7), ale Contimax wyrównał na 12:12 i mogło się już krakowianom przypominać porzekadło o tym, co spotyka tego, kto nie wygrywa w trzech setach... Tym razem nie znalazło ono potwierdzenia - goście wygrali piątego seta do 13 i cały mecz 3-2.

11. kolejka II ligi siatkarzy:
Wisłok Strzyżów - Avia Świdnik 0:3 (21:25, 21:25, 19:25)
Karpaty Krosno - AZS Politechnika Lubelska 3:2 (25:14, 22:25, 25:16, 20:25, 15:6)
STS Skarżysko-Kamienna - AKS Rzeszów 1:3 (25:19, 22:25, 16:25, 22:25)
MOSiR Bochnia - Wawel AGH Kraków 2:3 (20:25, 21:25, 25:9, 25:19, 13:15)
Błękitni Ropczyce - AZS Politechnika Świętokrzyska 2:3 (25:21, 25:23, 15:25, 20:25, 6:15)

1.    Avia Świdnik                       11    32     33:4
2.    Karpaty Krosno                   11    27     30:11
3.    AKS Rzeszów                     11    26    30:13
4.    Wisłok Strzyżów                 11    19     22:17
5.    STS Skarżysko-Kamienna    11    18     22:20
6.    Contimax MOSiR Bochnia    11    12     17:26
7.    Wawel AGH Kraków             11    10    16:28
8.    Błękitni Ropczyce                11      9     13:28